regały

Jakie regały do mieszkania wybrać?

W każdym mieszkaniu znajdują się meble, dzięki którym organizacja nie jest problemem. Można zatem zauważyć ponadczasowe biurka, w których przechowuje się dokumenty, ale także sekretarzyki i regały, na których przechowuje się przedmioty codziennego użytku, a także te, po które nie sięga się tak często. Funkcjonalne meble są podstawą doskonałej organizacji i bez nich trudno wyobrazić sobie utrzymanie porządku w mieszkaniu.

Regały do sypialni i gabinetu

W wielu mieszkaniach nie tylko się odpoczywa, ale również pracuje. Ci, którzy mają miejsce pracy w domu, powinni zakupić regały, które ułatwią im przechowywanie dokumentów. Sprawdzają się tu regały archiwalne, ze specjalnymi przegródkami i półkami, dzięki którym możliwa jest segregacja dokumentów na ważne i mniej ważne. Oprócz typowych mebli gabinetowych warto rozważyć zakup regałów, które można ze sobą łączyć i demontować, jeśli zajdzie taka konieczność.

Regały do sypialni

Sypialnia to miejsce odpoczynku. Nie zawsze trzeba decydować się na komodę, w której z reguły nie można pomieścić zbyt wielu rzeczy. Lepszym wyborem mogą okazać się regały, na których można przechowywać pościel i ubrania. W sypialniach królują regały wykonane z drewna. Pasują do stylu skandynawskiego i klasycznego. Można je pomalować na dowolny kolor, jeśli zachodzi taka potrzeba, dzięki temu będą pasowały do stylu sypialni i z nią współgrały. Ich atutem z całą pewnością jest to, że można je przemalowywać.

Regały do pokoju dziecka

W każdym dziecięcym pokoju powinny znaleźć się funkcjonalne regały, które ułatwią przechowywanie dziecięcych zabawek. Wśród wielu dostępnych modeli warto wybrać takie, które wyposażone są w przegródki umożliwiające przechowywanie w nich zarówno drobnych przedmiotów, takich jak kredki lub flamastry, a także cięższych, tj. hulajnóg, czy rolek. W pokojach dziecięcych na pewno przydadzą się także kosze na klocki i inne przedmioty, które powinny być skupione w jednym miejscu, żeby się nie pogubiły. Można je postawić na półce lub na podłodze, w zależności, jak zaplanuje się przestrzeń. Regały wykonane z plastiku są polecane do pokoju dziecięcego, ze względu na to, że odznaczają się małą wagą. Jeśli ma się zamiar często przesuwać regały w pokoju, to najlepiej zakupić te, które mają kółka. Jest to spore ułatwienie, jeśli chce się często zmieniać aranżację. W pokojach dziecięcych sprawdzają się także regały wykonane z drewna. Ich cena jest nieco wyższa od ceny regałów plastikowych, ale warto pokusić się na zakup, jeśli gustuje się w naturalnych materiałach. Wszystkie meble dla dzieci muszą mieć atesty, które gwarantują, że farby, jakie zostały użyte, nie są szkodliwe dla zdrowia.