5 wskazówek, jak zaoszczędzić pieniądze na pakowaniu towarów

Kiedy w procesie produkcyjnym lub logistycznym niezbędne jest owijanie palet, warto zastanowić się nad zakupem urządzenia, które zautomatyzuje i przyspieszy pracę, prowadząc tym samym do zmniejszenia kosztów pakowania.

Jak zaoszczędzić pieniądze na pakowaniu towarów – 5 przydatnych wskazówek

Świetnie sprawdzi się w tej roli owijarka do palet Optipack. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, w jaki sposób oszczędzisz pieniądze na pakowaniu towarów stosując to urządzenie, przeczytaj poniższy tekst!

1. Szybkość i precyzja

Ręczne pakowanie palet folią streczową jest nieefektywne. Zajmuje dużo czasu oraz angażuje pracowników, którzy mogliby zostać oddelegowani do wykonania bardziej skomplikowanych prac.

Każda owijarka do palet Optipack pozwala na automatyzację pakowania przy pomocy folii streczowej, przyspieszając prace oraz wykonując ją niezwykle dokładnie. Decydując się na profesjonalne pakowanie towaru owijarkami Optipack, można przygotować do dalszego etapu produkcji czy transportu nawet do 150 palet dziennie.

2. Opcja rozciągania folii

Owijarki paletowe Optipack, które znaleźć można pod tym adresem: https://optipack.com.pl/category/produkty/owijanie-palet-i-paczek-folia-stretch/ posiadają opcję rozciągania folii. Niektóre modele pozwalają na osiągnięcie rozciągu nawet do 300%, co przekłada się bezpośrednio na oszczędność folii sięgającą 40% w porównaniu z owijaniem ręcznym.

Zmniejszenie zużycia folii to oczywiście dalsze oszczędności osiągnięte dzięki automatyzacji procesu pakowania.

3. Podzespoły znanych producentów gwarancją jakości

Każda dostępna w sprzedaży owijarka Optipack bazuje na podzespołach znanych producentów. Falowniki Schneider Electric, wyłączniki krańcowe Omron, fotokomórki Pepperl-Fuchs czy programowalne sterowniki logiczne LS Industrial Systems, to gwarancja jakości, a zatem również długiej żywotności i niskiej awaryjności urządzeń. Brak przerw w pracy spowodowanych koniecznością napraw i wymian, również przekłada się bezpośrednio na oszczędności finansowe.

4. Łatwość obsługi – szybkie przeszkolenie pracownika

Automatyzacja procesów produkcyjnych jest z punktu widzenia producenta bardzo pożądana. Zwłaszcza, jeśli znacznie przyspiesza prace, a jednocześnie nie wymaga dużych nakładów finansowych i czasu na przeszkolenie pracownika do obsługi urządzenia.

Tak jest właśnie w przypadku owijarek Optipack – intuicyjny i łatwy w obsłudze panel kontrolny pozwala na szybkie opanowanie obsługi owijarki.

5. Różne warianty do różnych celów

Owijarki Optipack dostępne są w kilku wariantach. Poszczególne modele różnią się m.in. wydajnością, możliwością wyboru trybu pracy (ręczny, automatyczny), możliwością regulacji naciągu folii, mobilnością, kształtem talerza, a także innymi cechami. Dzięki różnorodności opcji, urządzenie można bardzo precyzyjnie dopasować do własnych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj