Ile kosztuje transport mebli i jak go zorganizować?

Przenoszenie mebli przez profesjonalną firmę przeprowadzkową we Wrocławiu

Transport mebli do nowego miejsca zamieszkania wymaga sprawnej organizacji. To nie tylko ich rozkręcenie, ale również zniesienie czy zabezpieczenie przed uszkodzeniami w podróży. Jeśli chcesz mieć pewność, że twoje szafy, szafki i komody bezpiecznie dojadą pod wskazany adres, zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem, przeznaczonym dla osób, planujących przeprowadzkę.

Jak przewieźć meble w trakcie przeprowadzki?

Przewóz mebli w trakcie przeprowadzki może odbywać się różnymi drogami. Szafki czy meble o mniejszych gabarytach może przewozić nawet firma kurierska, z czego korzysta wiele osób, zainteresowanych szybkim i sprawnym transportem.

Największym zainteresowaniem w tym zakresie cieszą się jednak profesjonalne firmy przeprowadzkowe. Ofertę jednej z nich znajdziesz na stronie mklogistyka.pl, prowadzonej przez firmę MKL Transport & Przeprowadzki Wrocław, Barycka 3/1b, 50-325 Wrocław, Tel: 604246314. Korzystając z takich usług, możesz liczyć na duże doświadczenie w transporcie mebli, również tych ponadgabarytowych, a także na wsparcie w ich rozkręcaniu, zniesieniu czy też ponownym wniesieniu i złożeniu w docelowym miejscu. Taki transport na własną rękę wymaga z kolei znacznie więcej czasu i zaangażowania oraz pomocy znajomych lud rodziny.

W jaki sposób zabezpieczyć szafki i komody na czas transportu?

Zanim jednak nasze meble zostaną bezpiecznie przewiezione pod wskazany adres, konieczne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Obejmuje ono przede wszystkim opróżnienie szafek i komód ze wszystkich przedmiotów, które się w nich znajdują. Niektóre meble wymagają również częściowego demontażu, by móc zostać sprawnie przetransportowane do nowego miejsca. Rozważając taką decyzję, warto zapoznać się z szerokością drzwi, klatek schodowych i korytarzy, przez które będą one przenoszone. Do zabezpieczenia mebli w transporcie przyda się natomiast folia bąbelkowa, która doskonale ochroni je przed przypadkowymi uderzeniami. Rogi mebli warto natomiast zabezpieczyć tekturą, a całość owinąć kilkakrotnie folią stretch, co zapobiegnie uszkodzeniu szafek w wyniku ich otworzenia się w transporcie. 

Jak bezpiecznie przenieść meble?

Przenoszenie mebli to kolejna niezwykle istotna kwestia, której warto poświęcić nieco czasu. O ile mniejsze szafki nie powinny przysporzyć większych trudności, o tyle ciężkie, wielkogabarytowe elementy wyposażenia wnętrza wymagają już specjalnych rozwiązań. Niezwykle pomocne mogą okazać się tutaj:

  • wózki transportowe, którymi dysponuje każda dobra firma przeprowadzkowa,
  • windy samozaładowawcze, montowane w samochodach dostawczych.

Takie urządzenia ograniczają w znaczący sposób konieczność dźwigania niezwykle ciężkich przedmiotów. Dzięki temu uczestnicy przeprowadzki nie są narażeni na nieprzyjemne w skutkach konsekwencje, do których należą np. urazy kończyn czy kręgosłupa.

Ile kosztuje przeprowadzka z przeniesieniem mebli?

Jakie czynniki wpływają na cenę transportu mebli?

Wiesz już, o czym należy pamiętać, planując transport mebli. Z uwagi na skomplikowaną logistykę takiego przedsięwzięcia, większość osób decyduje się skorzystać z profesjonalnej pomocy, oferowanej przez firmy przeprowadzkowe. Ostateczna cena takiego wsparcia będzie uzależniona od kilku czynników. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim:

  • rozmiar i wagę mebli – te większe i cięższe wymagają użycia stosownych pojazdów oraz zdecydowanie więcej pracy, co wpływa na wyższe koszty przeprowadzki,
  • dystans – im dłuższa trasa do pokonania, tym koszty będą większe,
  • lokalizacja miejsca docelowego – ograniczenia infrastrukturalne lub logistyczne, jak brak windy, wąskie korytarze czy strome, górskie drogi dojazdowe będą generować wyższe koszty przedsięwzięcia,
  • dodatkowe usługi – pakowanie i zabezpieczanie czy skręcanie mebli w nowym miejscu zamieszkania mogą być obarczone dodatkowymi kosztami.

Ile kosztuje transport mebli?

Jak nietrudno się domyślić, cena transportu mebli będzie uzależniona od ich rodzaju. I tak za krajowy przewóz biurka  czy fotela zapłacimy ok. 130 zł na trasie krótszej, niż 200 km oraz ok. 160 zł na dłuższym dystansie. Przewóz mebli o większych gabarytach generuje już nieco wyższe stawki. I tak za kanapę czy łóżko należy zapłacić od 170 do ok. 210 zł. Podobne koszty będą związane z transportem szaf i łóżek piętrowych. Wynoszą one odpowiednio od 170 do 230 zł i od 170 do ok. 210 zł. Międzynarodowy transport mebli będzie natomiast opierał się na zdecydowanie wyższych stawkach. Zaczynają się one od ok. 450 zł za pojedyncze szafki, kończąc na 750 zł za przewóz ciężkich szaf do nowego miejsca zamieszkania poza granicami kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj