Niezależnie od wielkości floty, jaką dysponuje dane przedsiębiorstwo, optymalizacja kosztów prowadzenia działalności gospodarczej jest jednym z głównych elementów strategii ekonomicznej firmy. W tym kontekście znaczącą funkcję spełniają powiększone zbiorniki paliwa do busów i samochodów ciężarowych, tym bardziej że transportowcy nie ograniczają się wyłącznie do obsługi tras lokalnych. Czym wyróżniają się powiększone zbiorniki paliwa? Sprawdź, jakie korzyści wynikają z ich zastosowania? Na co zwrócić uwagę przy wyborze powiększonego zbiornika z aluminium?
Dodatkowy zbiornik paliwa – korzyści ekonomiczne
Biorąc pod uwagę sytuację na rynku paliw, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że powiększone zbiorniki paliwa stają się wręcz koniecznością. Optymizmem napawa fakt wzrostu zainteresowania konsumentów transportem towarów, jednak rozwojowi wielu podmiotów nie sprzyjają zaskakujące wszystkich zmiany cen paliw.
Jeszcze gorzej wygląda to w przypadku podmiotów obsługujących trasy zagraniczne. Trend spadkowy wartości złotego spowodowany inflacją powoduje realny wzrost kosztów w odniesieniu do zakupów paliw na terenie innych państw.
W tej sytuacji zakup większej ilości paliwa uniezależnia przedsiębiorcę od zmiennych czynników ekonomicznych, choćby z powodu ograniczenia liczby transakcji dokonywanych na stacjach paliw. Powiększone zbiorniki paliwa do busów czy samochodów ciężarowych umożliwiają zatankowanie tańszego paliwa, co pozwala kierowcy przejechać tereny, na których ceny kształtują się na wyższym poziomie.
Nie można też zapominać, że pojemniejsze zbiorniki na paliwo sprawiają, że pojazd dostawczy jest w stanie przejechać większą liczbę kilometrów na tzw. jednym baku. Ograniczona liczba postojów, większa dowolność planowania trasy oraz krótsze czasy przejazdów przekładają się na wzrost wydajności, co w skali roku daje imponującą wartość in plus, zaoszczędzoną w budżecie firmy.
Powiększony zbiornik paliwa, na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych lub busów nie powinny stanowić obciążenia zmieniającego przewidziane przez konstruktorów pojazdu parametrów jezdnych. To pierwszy aspekt podlegający ocenie. Zachowanie lekkości zbiornika przy dużej pojemności musi iść w parze z jego trwałością, wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne dominujące w klimacie naszego kraju.
Jak zapewnia producent zbiorników paliwa wybór materiału, z którego produkowane są zbiorniki, padł na utwardzone aluminium. Wykorzystano tu naturalne właściwości metalu, czyniące go odpornym na wilgoć, zmiany temperatur, substancje chemiczne, w tym sól drogową, itp.
W centrum uwagi kadry technicznej firmy ARHEN leży bezpieczeństwo użytkowników. Stąd nacisk na działania gwarantujące uzyskanie wszystkich niezbędnych atestów potwierdzających bezawaryjność, szczelność i niezawodność produktów opuszczających hale produkcyjne.
Zbiorniki aluminiowe na zamówienie – czynniki wpływające na jakość
- Materiał, z jakiego został wykonany (utwardzone aluminium);
- Maksymalne ograniczenie wpływu zbiornika na właściwości konstrukcyjne całego pojazdu (niska waga zbiornika);
- Optymalna pojemność;
- Gwarancja (2 lata) i certyfikaty (uznawane na całym obszarze Unii Europejskiej).
Decydując się na określoną pojemność powiększonego zbiornika na paliwo, dobrze jest uwzględnić możliwości konstrukcyjne samochodu, a także tego, jak często i w jak długie trasy będzie on wysyłany.
Zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych i busów produkowane są w wersjach oferujących pojemności od 80 do nawet 300 litrów.
Aluminiowy zbiornik paliwa ARHEN
Atutem świętokrzyskiej firmy ARHEN jest bez mała trzydziestoletnie doświadczenie w branży, co stanowi rękojmię najwyższej jakości oraz trwałości produkowanych tu zbiorników na paliwo. Ich montaż odbywa się za zasadzie outsourcingu, jest powierzany profesjonalnej firmie zewnętrznej.
Zbiorniki marki ARHEN objęte są 2-letnią gwarancją, ponadto ich jakość jest potwierdzona stosownym certyfikatem jakości wydanym przez Państwowy Instytut Motoryzacji (PIMOT). Już dziś pomyśl o przyszłości swojej firmy.