Specjalistyczne taśmy dla przemysłu i nie tylko

Szeroko pojęta branża przemysłowa rządzi się swoimi prawami i wymaga zastosowania odpowiednich elementów, aby wszystkie procesy mogły zachodzić w prawidłowy sposób. Ma to duży wpływ na współpracę z klientami, którzy będą zadowoleni z tego, że zamówione produkty otrzymują w przewidzianym czasie. Wśród elementów, które są potrzebne, wymienić można taśmy transportowe. W ten sposób będzie można zwiększyć wydajność i skuteczność, co też wpłynie na opinię o danej firmie. Co należy wiedzieć na temat zastosowania taśm transportowych?

Taśmy transporterowe – co to jest?

Taśmy transporterowe są elementami wyróżniającymi się swoją solidną strukturą, dzięki czemu możliwa jest ich praca przy wysokich temperaturach. Szacuje się, że ich część może pracować w ekstremalnie wysokich temperaturach, które mogą wynieść nawet do 1100°C! Dzisiaj istnieje możliwość zakupienia taśm, które są przystosowane do konkretnych działań. Może z nich także skorzystać branża przetwórstwa. Różnią się one parametrami, ale także budową. Do dyspozycji są m.in. taśmy siatkowe. Zawsze należy zwrócić na to uwagę, aby mieć pewność, że będą one w stanie poradzić sobie z czynnikami szkodliwymi. Wsparcie przy wyborze takich taśm oferuje firma Dawid, która specjalizuje się także w produkcji gabionów, ogrodzeń, sita oraz siatek z drutu.

Rodzaje taśm transporterowych

Wybór tych taśm jest naprawdę szeroki. Śmiało można powiedzieć, że dzisiaj każde przedsiębiorstwo ma szansę kupić taśmę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb. Oto kilka podstawowych rodzai taśm, które można otrzymać.

Taśmy na łączniku prostym

Ich budowa to ściśle przylegające do siebie druty, które ułożone są naprzemiennie w lewo i w prawo. Połączone są one także drutami prostymi, poprzecznymi. Dzięki temu, że taśma wykazuje się dużą gęstością, istnieje możliwość transportowania na niej małych detali. Tego typu taśmy transporterowe stosuje się m.in. w piecach piekarniczych, w suszarniach, w różnego typu myjkach.

Taśmy członowe – splot z drutu okrągłego lub płaskiego

W przeciwieństwie do poprzedniego modelu, nie ma ona aż tak dużej gęstości. Stosuje się ją m.in. do suszarni w przemyśle drzewnym, jako taśma chłodząca w hutach szkła. Jest to taśma, która składa się ze spirali ułożonych naprzemiennie w lewo i w prawo. Krawędzie taśmy zakończone sprawaniem, w kształcie litery „S” lub litery „B”.

Taśmy prętowe plecione

Oto produkty, które bardzo często wykorzystywane są w przemyśle spożywczym, a także w piekarniach, przemyśle cukierniczym i przy produkcji czekolady. Korzystają z nich także te firmy, które zajmują się przemysłem chemicznym i maszynowym. Proste druty są zaplecione dookoła siebie. Procent otwartej przestrzeni może wynosić aż 90%. Wyróżniają się niską wagą i prostotą w utrzymaniu.

Taśmy członowe kilkakrotnie gęsto splatane z drutu płaskiego i okrągłego

Tych taśm transportowych, które różnią się swoją budową, jest naprawdę duża grupa. Kolejna to ta, która może być wykorzystywana do transportu granulatu, spieków hutniczych, w przemyśle elektronicznym i spożywczym, do hartowania. Wyróżniają się one gładką powierzchnią, które wykańcza się dzięki procesowi spawania. Jest to zaletą, ponieważ świetnie sprawdzają się podczas transportu małych elementów.

To tylko kilka przykładów taśm transportowych, które jak widać mogą mieć szerokie zastosowanie. Ich zaletami (oprócz wyżej wymienionych) jest również niski współczynnik tarcia, dzięki czemu wyróżniają się wyjątkową trwałością i elastycznością. W ten sposób będzie można z nich bardzo długo korzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj