Skupy aut w Poznaniu – czym się wyróżniają na tle innych miast województwa wielkopolskiego?

Czy warto sprzedać auto w skupie w Poznaniu?

Sposobów na pozbycie się zbędnego auta jest wiele, jednak z pewnością najbardziej opłacalnym jest jego sprzedaż. Ta opcja również daje wiele możliwości, ponieważ równie dobrze można wystawić samodzielnie ogłoszenie informujące o sprzedaży, wystawić auto w komisie samochodowym, jak i skorzystać z usług skupu aut. Każda z tych opcji ma swoje zalety, jednak to właśnie skupy aut cieszą się coraz większą popularnością. Czym różnią się poszczególne skupy na terenie województwa wielkopolskiego? Jak na ich tle wypadają skupy z Poznania?

Większe miasto – większe możliwości

Skupy aut dostępne są praktycznie w każdym większym mieście, dlatego też na terenie całego województwa wielkopolskiego można znaleźć ich mnóstwo. Pamiętać jednak trzeba, że w przypadku niektórych miast nieopłacalne byłoby zakładanie kolejnego skupu, dlatego też istnieją miejsca, w których funkcjonuje jedna firma zajmująca się skupem aut używanych. Przekłada się to na brak konkurencji, a co za tym idzie, również na dużo mniejszą presję na zabieganie o klientów i oferowanie atrakcyjnych cen. 

Na tym tle świetnie wypada Poznań, gdzie funkcjonuje wiele skupów i by się utrzymać na rynku, niezbędna jest aktywna walka o klienta, a co za tym idzie, polepszanie jakości usług oraz oferowanie lepszych cen niż konkurencja. 

Doskonałym przykładem jest lider poznańskich skupów, czyli Zasada – Skup aut w Poznaniu, dostępny pod adresem zasada24.pl, gdzie znaleźć można wszystkie niezbędne informacje wraz z ofertą.

Czemu skup w Poznaniu?

Ze względu na fakt, że Poznań jest nie tylko miastem dużym, ale też wojewódzkim, otworzyło się w nim wiele firm zajmujących się skupem aut. Każda z nich, by zdobyć klientów i dobrze zarabiać, musi oferować coraz wyższą jakość świadczonych usług i proponować klientom atrakcyjne ceny za skupowane auta

By wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, większość skupów oferuje nawet dojazd do klientów mieszkających w miejscowościach znajdujących się blisko Poznania. W ten sposób firmy te stają się wyjątkowo konkurencyjne dla skupów z mniejszych miast, które ze względu na brak konkurencji zaniedbują często zarówno jakość, jak i aktualizowanie wyceny konkretnych pojazdów. 

Ze względu na dużą konkurencję skupy w Poznaniu cały czas zwiększają jakość swoich usług, by zachęcić klientów do korzystania z ich usług. Jedynie firmy dbające o potrzeby potencjalnych klientów są w stanie utrzymać się na rynku i zarabiać poważne kwoty. 

Sprzedaż auto do skupu w Poznaniu - który skup wybrać?

Czy warto sprzedawać auto w poznańskim skupie?

Według wielu osób sprzedaż auta w skupie jest kompletnie nieopłacalna, ponieważ ceny są niższe od cen widocznych w internetowych ogłoszeniach. Trzeba brać jednak pod uwagę kilka istotnych faktów. W przypadku ceny widocznej w ogłoszeniu, bardzo rzadko jest to cena ostateczna, za jaką auto zostaje sprzedane. W ramach negocjacji ceny bardzo często mocno spadają. 

Samodzielna sprzedaż auta wymaga też dużo większego zaangażowania, ponieważ niezbędne jest demonstrowanie go zainteresowanym, branie na siebie ryzyka uszkodzenia pojazdu w trakcie jazdy próbnej i ciągłego odświeżania wystawionych ogłoszeń. Bardzo rzadko zdarza się, żeby w ten sposób udało się sprzedać auto w krótkim czasie. 

W przypadku skupu aut rozwiązanie jest dużo szybsze, prostsze i nie wymaga w ogóle zachodu. Wystarczy zgłosić chęć sprzedaży, by po auto przyjechał pracownik firmy, wycenił je na miejscu i sporządził umowę kupna-sprzedaży

Skupy aut funkcjonujące w Poznaniu dostosowują się nawet do godzin, w których klient jest dostępny, by ułatwić cały proces i uniknąć poświęcania na niego czasu, który ma się przeznaczony na inne zajęcia. Jeśli mieszka się w miejscowości pod Poznaniem, przed zdecydowaniem się na propozycję firmy lokalnej, warto skontaktować się ze skupami funkcjonującymi w samym Poznaniu, ponieważ ich oferta często może być dużo bardziej atrakcyjna, a auto i tak zostanie zabrane z miejsca wskazanego przez sprzedającego.

Czym różni się skup od komisu?

Alternatywą dla wystawiania własnych ogłoszeń jest dla wielu komis samochodowy. Jego zaletą jest brak konieczności wystawiania i prowadzenia samodzielnie ogłoszeń, a dodatkowo dużo lepsza ekspozycja ofert ze względu na współpracę komisów z wieloma serwisami. Różnica polega na tym, że w przypadku komisu w dalszym ciągu trzeba oczekiwać, aż znajdzie się ktoś zainteresowany zakupem. 

Skupy aut mają pod tym kątem przewagę, ponieważ gotówka wypłacana jest od ręki w dniu sprzedaży. Umowa kupna-sprzedaży, dająca możliwość zgłoszenia zbycia pojazdu, podpisywana jest od ręki przez pracownika skupu, dzięki czemu wszystkie formalności załatwia się od ręki, bez straty czasu i w miejscu pobytu sprzedającego.

Korzystanie ze skupów aut jest z pewnością najwygodniejszym rozwiązaniem w przypadku chęci zbycia auta. Warto korzystać z usług skupów znajdujących się w większych miastach, tak jak Poznań, ponieważ jest to gwarancja lepszej ceny i wyższej jakości usługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj