Czy warto kupić dobry wideorejestrator?

Kamery samochodowe w ostatnich latach stały się dużo bardziej dostępne, ponieważ z jednej strony znacznie spadły ich ceny, a z drugiej nawet najprostszy rejestrator jazdy oferuje obecnie dobrą jakość nagrań. Wciąż jednak nie wszyscy kierowcy korzystają z tego typu urządzeń, ponieważ zakup wideorejestratora wydaje im się niepotrzebnym wydatkiem. W praktyce jednak, chociaż na co dzień materiały nagrane przez kamerę samochodową nie są do niczego potrzebne, to w razie wypadku lub jakiegoś nietypowego zdarzenia drogowego mogą okazać się bardzo przydatne.

  1. Jaki wideorejestrator wybrać?
  2. Dlaczego warto mieć w aucie kamery samochodowe?
  3. Ile kosztuje dobry rejestrator jazdy?

Trudno więc znaleźć jakikolwiek argument przemawiający za tym, aby nie korzystać z wideorejestratora. W końcu raz zamontowana i podpięta kamera nie wymaga od kierowcy żadnych dodatkowych działań. Urządzenie automatycznie uruchamia się wraz z pojazdem, a po zgaszeniu silnika wyłącza. Wystarczy również ustawić nagrywanie w pętli, aby nie trzeba było co jakiś czas kasować niepotrzebnych nagrań w celu zwolnienia miejsca na karcie pamięci. Na co więc warto zwrócić uwagę przy wyborze nowego sprzętu, aby kamera samochodowa spełniła wszystkie oczekiwania kierowcy? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

wideorejestrator

Jaki wideorejestrator wybrać?

Nowoczesne wideorejestratory oferują wiele różnych funkcji, jednak w większości przypadków użytkownicy i tak z nich później nie korzystają. Najlepiej więc skupić się na tym, aby wideorejestrator samochodowy nagrywał w dobrej rozdzielczości filmy, z których będzie można odczytać numery rejestracyjne innych pojazdów. O ile większość modeli nie ma z tym problemów w przypadku nagrywania filmów w ciągu dnia, to nie wszystkie rejestratory jazdy sprawdzają się podczas nocnej jazdy. Warto zatem sprawdzić, czy wybrana kamera oferuje tryb nocny. Można też znaleźć wideorejestrator połączony z kamerą cofania, który montuje się na lusterku.

Dlaczego warto mieć w aucie kamery samochodowe?

Kamery samochodowe przydają się w wielu sytuacjach. Zaczynając od tego, że jeżeli nawet dojdzie do wypadku, to dzięki nim można łatwo udowodnić winę innego kierowcy, a na zwiększeniu bezpieczeństwa kończąc. Niektóre modele mogą automatycznie wykrywać ruch i nagrywać nawet wtedy, gdy auto stoi na postoju. Funkcja ta często występuje pod nazwą tryb parkingowy.

 kamera samochodowa

Ile kosztuje dobry rejestrator jazdy?

W zależności od tego, jakie są potrzeby kierowcy, kamery samochodowe mogą kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Do większości zastosowań spokojnie sprawdzi się sprzęt za około 200 PLN, zwłaszcza jeżeli przed zakupem poświęci się chwilę na sprawdzenie opinii i jakości nagrań oferowanych przez wybrany model. Wielu użytkowników publikuje w sieci nagrania ze swoich kamer, co pozwala łatwo sprawdzić, jaka jest realna rozdzielczość nagrywania. Niektóre rejestratory sprawdza się również jako kamera cofania, a inne mogą mieć wbudowany moduł GPS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj