Jak organizowany jest transport paliw?

transport-paliwa-przez-galon

Paliwo jest w dzisiejszych czasach wręcz niezbędne do funkcjonowania, a tym bardziej prowadzenia dużej części przedsiębiorstw. Produkt ten musi jednak jakoś dostać się do naszych maszyn, a biorąc pod uwagę niebezpieczeństwo jego transportu, samodzielny przewóz paliwa może wydawać się nieco skomplikowany. Aby rozjaśnić powyższą kwestię, tłumaczymy, jak organizowany jest profesjonalny transport paliw.

Kto i ile paliwa może transportować?

Według przepisów, w zwykłym samochodzie osobowym można przewozić do 240 litrów paliwa, nie wliczając w to tego w baku. Może się to wydać sporą ilością, ale przepisy mówią również, że paliwo to musi być transportowane w atestowanych pojemnikach o maksymalnej pojemności 60 litrów. Nie należy to więc do najwygodniejszych metod przewozu paliwa. Podobne ograniczenia spowodowane są głównie tym, że paliwo płynne jest materiałem niebezpiecznym, a niewłaściwe składowanie większych jego ilości może prowadzić do wypadku.

Legalny i bezpieczny transport paliw płynnych organizowany jest więc z wykorzystaniem specjalnych cystern. Prowadzą je specjalnie wyszkoleni i przygotowani kierowcy, którzy przeszli kurs ADR, potwierdzający, że mogą oni pracować przy materiałach niebezpiecznych w ilościach hurtowych. Warto pamiętać, że w razie potrzeby, bezpieczniejszym i wygodniejszym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług specjalistów. Wybrane paliwo z dostawą do klienta oferuje Galon, który w bezpieczny i wygodny sposób jest w stanie zapewnić hurtową ilość benzyny lub oleju napędowego, na potrzeby Twojej firmy lub gospodarstwa.

Jak organizowany jest transport paliw?

Korzystając z usług specjalistycznych firm przewożących paliwo hurtowo, organizacja transportu nie mogłaby być prostsza. Należy jednak pamiętać o kilku wymaganych elementach w kwestii składowania. Organizacja transportu paliw płynnych powinna rozpocząć się od kontaktu z dystrybutorem i złożenia zamówienia. Na tym etapie klient jasno określa ile oraz, który rodzaj paliwa go interesuje. Jest to również moment, w którym ustalona zostanie cena paliwa. Warto tu pamiętać o korzyściach, wynikających z zakupu w ilościach hurtowych, takich jak brak ograniczeń ilościowych, występujących na stacjach paliw oraz możliwość negocjacji ceny.

Po złożeniu zamówienia wystarczy już tylko czekać na transport paliw cysterną pod wskazany adres. Kupując paliwa z dostawą hurtowo, nie trzeba się również martwić ograniczeniami transportowymi, ponieważ w ramach jednego przewozu, cysterna ADR jest w stanie przewieźć od 1 500 do 32 000 litrów paliwa. Warto jednak pamiętać, że aby legalnie przyjąć hurtową ilość paliwa płynnego, trzeba dysponować odpowiednim pojemnikiem do jego składowania. Jest on wymagany w każdej firmie lub gospodarstwie do bezpiecznego przechowywania zakupionego towaru niebezpiecznego.

Jakie są niebezpieczeństwa samodzielnego transportu paliw?

Warto również pamiętać, że hurtowy zakup paliw może być szczególnie korzystny i bezpieczniejszy, przy transporcie na większe odległości. Wspomniany przewóz w pojedynczych pojemnikach, czyli kanistrach, może być skuteczny w małych ilościach i na małe odległości, dłuższe ilości i dystanse powodują jednak wzrost zagrożenia. Potencjalne niebezpieczeństwo polega tu na możliwości rozszczelnienia się zbiorników lub przegrzania się wnętrza pojazdu, wypełnionego łatwopalnymi oparami. Transport drogowy paliw płynnych przez specjalistów z uprawnieniami wydaje się tu więc rozwiązaniem znacznie bezpieczniejszym.

Jak więc widać, dobra organizacja transportu paliw pozwala na jego przewóz w legalny i bezpieczny sposób. Umożliwia to transport większych ilości, niż jest to dozwolone dla samochodu osobowego na stacji benzynowej. Bezpieczeństwo całego procesu również jest wyższe, a to dzięki współpracy z przeszkolonymi w zakresie transportu ADR kierowcami. To wszystko pozwala na przewóz dowolnego paliwa nawet na największe odległości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj