Jak ustawić Google Maps na ciężarówki? Poradnik

Przydatnymi narzędziami w pracy każdego kierowcy ciężarówki bez wątpienia stają się mapy i CB Radio. Chociaż w to drugie wyposażone są już wszystkie ciężarówki, to mapę warto jest ze sobą wziąć nawet ze względu tradycję. Dawniej wszyscy uczyli się trasy śledząc palcem po mapie, na której odszukiwali szybszych dróg, przejazdów czy stacji benzynowych. Dzisiaj, kiedy mamy już w użytku mobilne urządzenia techniczne, tego typu mapę możemy ustawić sobie np.: na telefonie, a elektroniczny pilot będzie nam tłumaczył poszczególne etapy podróży. Jednak użycie Google Maps dla większych pojazdów wymaga ustawienia specjalnych opcji. W jaki sposób zatem ustawić Google Maps na ciężarówki?

Planowanie trasy dla ciężarówki

Jechanie samochodem ciężarowym w trasie będzie wiązało się z ograniczeniami, oraz wieloma zakazami. Nie wszędzie tego typu pojazdy będą mogły się przemieszczać, a to jest wynikiem chociażby niskich wiaduktów kolejowych, wąskich przejazdów mostowych czy dróg osiedlowych. W ten sposób wyznaczanie trasy wiąże się z obraniem konkretnych dróg i obwodnic, które będą omijały newralgiczne miejsca. Ważne jest zatem, aby także i nasz GPS był o tym fakcie poinformowany i wybierał nam takie przejazdy, którymi samochód ciężarowy przejedzie bez problemów. Najczęściej spotykanymi zakazami są te dotyczące wagi pojazdów, ich szerokości i długości, oraz przewożonych materiałów. Mądre wyznaczenie trasy będzie oznaczało dla nas także oszczędność na czasie, który moglibyśmy spędzić wycofując nasz samochód z niewłaściwych miejsc. Efektywne planowanie trasy powinno zatem odbywać się zarówno metodami tradycyjnymi, ale także z elektronicznym wsparciem podczas samego przejazdu.

Ustawienie trybu dla ciężarówek w Google Maps

Niestety Google Maps nie posiadają odpowiedniej opcji dla samochodów ciężarowych, a ponieważ te wymagają wyznaczenia odpowiednich tras, ich kierowcy mogą mieć problemy z nawigacją w terenie. Jednak istnieje możliwość wsparcia Google Maps innym programem, który już obsługuje moduł dla samochodów ciężarowych. Ściągając programy tj.: iGo Primo, Sygic truck czy Nextgen, możemy wesprzeć się o tryb dla ciężarówek, jednak użycie tych programów wiąże się już z pewnego rodzaju komplikacjami. Niezbędne staje się włączenie obu appek jednocześnie, a niekiedy także wykorzystanie dodatkowych appek przesyłających dane z jednego programu, do drugiego.

Wydaje się, że najwłaściwszym rozwiązaniem będzie ściągnięcie odpowiedniej appki z mapami z trybem ciężarowym, a takich jest w internecie dużo. W ten sposób wyposażymy się w profesjonalny sprzęt, który będzie dawał o wiele więcej możliwości kierowcom ciężarówek, niż zwykły Google Maps. 


Sprawdź także: ostrapromocja.pl

1 KOMENTARZ

  1. dobry spedytor i google maps nie jest potrzebny.
    ale fajnie by był ogdyby w końcu był dostępny google maps na cieżarówki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj