Odprysk na szybie – czy można ją samemu naprawić?

szyba samochodowa

Wielu kierowców wychodzi z założenia, że uszkodzoną szybę trzeba wymienić. Oczywiście nie należy poruszać się po drogach z ograniczoną widocznością. Jednak okazuje się, że możliwa jest naprawa szyb samochodowych. Jak naprawić odpryski? Kiedy jest to możliwe i czy daje pożądane rezultaty? Odpowiadamy!

Czym są odpryski?

Należy zacząć od tego, że uszkodzenia szyb mogą przybierać różne formy. Najpopularniejsze są odpryski, zarysowania i pęknięcia. W przypadku pęknięcia szyby rzeczywiście konieczna jest wymiana. Jeśli dojdzie do zarysowania sprawa jest trudna, ale też niejednokrotnie udaje się uratować szybę. A jak to wygląda w przypadku odprysków? Tutaj naprawa szyb samochodowych jest możliwa w większości przypadków.

Odpryski to wgniecenia w szybie. Najczęściej powodują je małe kamyki wyskakujące spod kół. Do wgniecenia może dojść też wskutek uderzenia kul gradu czy pojawienia się innego zjawiska atmosferycznego. W przeważającej części przypadków do uszkodzenia dochodzi wskutek oddziaływania cząsteczki o niewielkiej średnicy. W efekcie również odprysk nie jest dużym uszkodzeniem. Co więcej, jego specyfika sprawia, że naprawa może być całkiem skuteczna.

Na czym polega naprawa szyb samochodowych?

Przejdźmy teraz do sedna, a mianowicie do wyjaśnienia, na czym polega naprawa szyb samochodowych. Otóż jeśli chodzi o odpryski, konieczne jest zastosowanie specjalistycznego preparatu. Należy wprowadzić go do wyrwy w szybie po jej wcześniejszym oczyszczeniu. Później pozostaje wygładzić powierzchnię i czekać na zaschnięcie.

Naprawę szyby samochodowej lepiej zlecić fachowcom. Dysponują oni wysokiej jakości specyfikami, umożliwiającym osiągnięcie zadowalających wyników. Ponadto do poprawnego wykonania napraw szyby potrzeba nieco wprawy. Jest ona niezbędna do wprowadzenia w odprysk odpowiedniej ilości specyfiku, a następnie jego właściwego wygładzenia. Warto przy tym zaznaczyć, że naprawa szyb samochodowych to usługa realizowana błyskawicznie – często w mniej niż pół godziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj