Po pandemii branża przewozu osób busami za granicę rośnie w siłę

Przejazd busem zagranicę to często najtańszy i najbardziej komfortowy rodzaj transportu. Po kryzysie spowodowanym pandemią coraz więcej firm przywraca regularną siatkę połączeń, oferując przejazdy do Niemiec, Belgii czy Holandii.

Kryzys w branży transportowej podczas pandemii

Pandemia miała duży wpływ na funkcjonowanie wielu branż w Polsce, w tym branżę transportową. Przez brak możliwości podróżowania i obowiązkowe kwarantanny wiele firm np. oferujących przewóz osób do Niemiec busami musiało zakończyć swoją działalność. Przetrwali tylko najwięksi gracze na rynku transportowym, część z nich np. BH Transport przejęła mniejsze firmy lub ich klientów. Sama pandemia to też wiele utrudnień dla kierowców począwszy od obowiązkowej kwarantanny po przyjeździe zza granicy, po konieczność robienia testów na koronawirusa, na korkach przy wjeździe do innego kraju kończąc. Wjeżdżając np. do Niemiec trzeba było czekać w korkach nawet 20h. Niełatwo było też umówić się na test na koronawirusa, a konieczna kwarantanna spowodowała, że wielu kierowców musiało zawiesić swoje kursy albo zmienić ich częstotliwość. Sporo kursów zostało więc odwołanych. Na szczęście sytuacja po pandemii staje się coraz lepsza, restrykcje covidowe zostały już niemal całkowicie zniesione i do takich krajów jak Niemcy znowu można wjeżdżać swobodnie. Wśród klientów firm przewozowych są zarówno osoby wyjeżdżające turystycznie, jak i np. osoby jadące do Niemiec do pracy. Z usług firm transportowych korzysta też wiele agencji pracy, które wysyłają swoich pracowników za granicę.

Przejazd busem za granicę. Jakie kursy są najpopularniejsze i czy warto?

Przewóz osób busami to przede wszystkim kierunek Niemcy, popularna jest również Holandia czy Belgia. Takie rozwiązanie ma sporo zalet, gdyż można zamówić kurs pod konkretny adres, nie trzeba się więc martwić dojazdem np. z dworca autobusowego czy centrum miasta. Busy są wygodne, z klimatyzacją, gniazdkami do ładowania i dodatkową przestrzenią na nogi, co zapewnia komfort jazdy także na dłuższych trasach. Rozkład jazdy busów jest tak dostosowany żeby możliwy był przyjazd na miejsce zarówno rano jak i wieczorem. Jadąc busem nie trzeba też martwić się o bagaż i limity kilogramów, tak jak ma to miejsce w przypadku lotów samolotem. Będzie to istotne zwłaszcza podczas wyjazdu na dłuższy okres, kiedy to trzeba ze sobą zabrać więcej rzeczy. Podróż busem będzie też sposobem na tanie podróżowanie, a malownicze trasy przejazdu np. w południowych Niemczech powodują, że przy okazji można też wiele zobaczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj