Tanie przesyłki do Niemiec z Globkurier!

kurier do Niemiec

Wysyłanie paczki do Niemiec to szybki sposób na dostarczenie prezentów, rzeczy prywatnych oraz innych rzeczy pod wskazany adres. Bez znaczenia jest to, czy chcemy korzystać z usługi dla samych siebie, czy też planujemy nadanie kartonu z zawartością do swoich bliskich. Zastanawiasz się, jak i komu zlecić transport takiej przesyłki? Nie wiesz, ile kosztuje obecnie usługa oraz w jakim czasie opakowane przedmioty znajdą się u adresata? Korzystając z informacji przygotowanych przez Globkuriera, przedstawiamy mini-poradnik dotyczący procesu przewożenia paczek za zachodnią granicę.

Ile kosztuje tania przesyłka do Niemiec?

Całkowity koszt nadania przesyłki jest uzależniony od wielu czynników. Główną zmienną jest gabaryt paczki, czyli wymiary długości, szerokości i głębokości kartonu, a także waga całkowita przesyłki. Aby dowiedzieć się nieco więcej na temat cennika, skorzystaliśmy z wiedzy udostępnionej na stronie https://www.globkurier.pl/cennik/przesylki-miedzynarodowe/paczki-i-przesylki-do-niemiec. Ten popularny przewoźnik przygotował dwie kategorie cen – jedna dotyczy osób indywidualnych, druga zaś została przygotowana dla przedsiębiorców. Z zestawienia cen wynika, że kwoty różnią się od siebie także w zależności od tego, która firma kurierska podejmie się realizacji usługi. Przykładowo, za paczkę o wymiarach:

  • długość = 20 cm
  • szerokość = 20 cm
  • wysokość = 20 cm
  • waga = 5 kg

Zapłacimy od 43 złotych (najtańsza opcja), przez ok. 50 złotych (z preferencyjnym czasem doręczenia), aż do kilkuset złotych (choć tak wysoka cena dotyczy przede wszystkim paczek wysyłanych na paletach). Można zatem stwierdzić, że wysłanie niewielkiego kartonu do Niemiec, najczęściej nieprzekraczającego wymiarów 120x60x60, wyniesie nas maksymalnie kilkanaście euro.

tanie przesyłki do Niemiec

Wysyłka paczki do Niemiec w pięciu krokach

Czy wysyłka paczki do Niemiec wymaga od nas odwiedzania punktów nadawczych? Niekoniecznie. Większość firm kurierskich udostępnia usługę dojazdu kuriera pod wskazane miejsce – specjalnie po odbiór paczki przygotowanej do dalszej drogi. Można również skorzystać z możliwości, jaką dają urządzenia paczkowe. Jest ich coraz więcej, nie tylko w centrach miast, ale również i na peryferiach. Ze względu na mnogość opcji – można się pogubić! Dobrym pomysłem jest zatem skorzystanie z firmy pośredniczącej, która gromadzi wszystkie oferty kurierskie – podobnie, jak agent ubezpieczeniowy ma zestawienie firm, które mogą zapewnić polisę. Jak wygląda nadanie paczki do Niemiec w pięciu krokach?

  1. Spakuj wszystkie przedmioty i zadbaj o to, aby paczka była bezpieczna.
  2. Zmierz wymiary kartonu i wpisz je w rubryce dostępnej na stronie Globkuriera.
  3. Pojawi się informacja, który kurier do Niemiec może zabrać Twoją przesyłkę – wybierz optymalny wariant.
  4. Wypełnij informacje o adresie oraz wybierz poszczególne ustawienia przesyłki, a na końcu zapłać za usługę.
  5. Oczekuj kuriera lub dostarcz paczkę do wybranego punktu – w zależności od tego, jaka opcja została wybrana.

Kurier do Niemiec – kiedy warto skorzystać?

Tania przesyłka do Niemiec to dobry sposób na to, aby wysłać swojej rodzinie prezenty – szczególnie, jeśli nie mamy możliwości ich odwiedzenia. To także sprytna opcja na dostarczenie swoich rzeczy, bez konieczności podróżowania z nimi koleją, samochodem czy samolotem. Czas realizacji przesyłki jest stosunkowo krótki, gdyż najczęściej paczka trafia do nadawcy w ciągu kilku dni. Przy czym – nie warto przepłacać! Ceny przedstawiane przez firmy kurierskie mogą diametralnie różnić się od siebie, dlatego zawsze warto porównać poszczególne propozycje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj