Ubezpieczenie firmy w UK – jak wybrać?

Prowadząc firmę, możesz samodzielnie decydować o kierunku rozwoju, inwestycjach czy godzinach pracy. Własna działalność daje więc wiele swobody i możliwości, ale nakłada też obowiązki, ponieważ to na Tobie spoczywa odpowiedzialność za sukces i sprawne działanie biznesu. Nie wszystko da się jednak zaplanować, dlatego warto zabezpieczyć się na wypadek nagłych komplikacji, które mogą odbić się na finansach firmy. Pomogą w tym ubezpieczenia biznesowe.

Na brytyjskim rynku znajdziemy wiele opcji od OC firmy w UK po ubezpieczenie firmowych narzędzi — jak wybrać wśród nich to właściwe dla siebie?

Jakiego ubezpieczenia potrzebuje Twoja firma w UK?

Jako pracodawca musisz posiadać ubezpieczenie Employers’ Liability. Taka polisa pomaga pokryć roszczenia wniesione przez pracownika, jeśli zachoruje lub ulegnie wypadkowi na skutek wykonywanej pracy. To wsparcie dla Twoich finansów — odszkodowania to spory wydatek, który może znacznie obciążyć budżet — ale przede wszystkim prawny obowiązek. Zgodnie z przepisami, Employers’ Liability Insurance jest wymagane od firm w UK, które zatrudniają co najmniej jednego pracownika, a za jego brak grożą kary:

  • £2,500 za każdy dzień bez ważnej polisy,
  • £1,000 za nie przedstawienie potwierdzenia posiadania ubezpieczenia w razie kontroli.

Zdecydowanie nie warto więc szukać oszczędności poprzez unikanie zakupu polisy, ponieważ może okazać się to dużo kosztowniejsze.

Pamiętać warto również o ubezpieczeniu samochodu. W Wielkiej Brytanii po publicznych drogach legalnie poruszać mogą się tylko pojazdy posiadające ważną polisę co najmniej na poziomie Third Party (na bardziej rozbudowane warianty można zdecydować się już dobrowolnie, ale nie są one wymagane). Jeśli posiadasz firmowy samochód, z którego Ty lub Twoi pracownicy korzystacie w ramach obowiązków służbowych, koniecznie zadbaj, by był odpowiednio ubezpieczony.

Ubezpieczenia dobrowolne – jakie masz opcje?

Poza polisami, które w określonych sytuacjach mogą być dla Ciebie obowiązkowe, masz do wyboru wiele dodatkowych opcji, które pozwalają na kompleksowe zabezpieczenie swojej firmy i finansów na wszelkiego rodzaju ewentualności. Tutaj kluczowe jest dobranie rozwiązań dopasowanych nie tylko do branży, w której działasz, ale do specyfiki Twojej działalności. Dostępne są ubezpieczenia dla kurierów, firm transportowych, czy budowlanych. Jeśli zarabiasz na wynajmie nieruchomości, dobrym sposobem na zabezpieczenie dochodu jest ubezpieczenie gwarancji czynszu. Poza pojedynczymi polisami znajdziesz też pakiety, np. dla sklepów czy biur — to prosty sposób, by zyskać dopasowane wsparcie.

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie dla firmy?

Zdecydowanie najważniejszą kwestią jest dobranie rozwiązań, które odpowiadają na realne potrzeby Twojej firmy. Najlepiej zacząć więc od zidentyfikowania obszarów, które są najistotniejsze dla jej sprawnego działania. Warto też sprawdzić, jakie ubezpieczenia są powszechne w danej branży — to istotne również dlatego, że w niektórych sytuacjach posiadanie określonej polisy może być oczekiwane przez klientów lub partnerów biznesowych.

Porównywanie różnych ofert to prosty sposób na znalezienie tych, które oferują najkorzystniejsze warunki. Zamiast więc sięgać po pierwszą znalezioną opcję, zapoznaj się z podobnymi wariantami proponowanymi przez innych ubezpieczycieli i sprawdź, czym się różnią. Możesz też skorzystać z usług doradcy ubezpieczeniowego, by zyskać profesjonalne wsparcie i wiarygodne informacje.

https://www.gov.uk/employers-liability-insurance

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj