Zbuduj halę magazynową z najlepszym wykonawcą

Jesteś przedsiębiorcą i twoja działalność rozwija się? Potrzebujesz nowej hali magazynowej, aby zwiększyć efektywność logistyki? Masz zamiar zainwestować środki finansowe w ten projekt, ale obawiasz się, jak przebiegnie proces formalno-prawny i sam proces budowlany. Dowiedz się, jak wybrać odpowiedniego wykonawcę, który pomoże Ci na każdym etapie inwestycji.

Kompleksowe rozwiązania oszczędzą Twój czas i pieniądze

Jeśli planujesz budowę magazynu, konieczne jest posiadanie wiedzy na temat specyfiki lokalnego rynku nieruchomości oraz orientacji w cenach gruntów, które mogą znacznie się różnić w zależności od regionu. Dodatkowo, należy być świadomym stanu infrastruktury drogowej w danym regionie, włączając w to długość godzin szczytu oraz rzeczywiste czasy przejazdu. Pozyskanie wszystkich tych informacji w krótkim czasie bez znajomości szczegółowych warunków panujących w konkretnej gminie lub dzielnicy może być trudne.

Jeśli rozważasz inwestycję w własną halę magazynową, warto zwrócić się do renomowanej i cenionej w branży firmy, która ma doświadczenie w budowie magazynów, np. takiej jak 7R. Pracujący w niej specjaliści posiadają nie tylko wiedzę na temat pozyskiwania niezbędnych informacji o atutach i wadach działki przeznaczonej pod budowę, ale również śledzą rynek, najnowsze trendy oraz technologie, które pomogą przy pozyskaniu optymalnej powierzchni magazynowej. Z powodzeniem przeprowadzą cię przez cały proces budowy, etap po etapie.

Pozwól doświadczonej firmie pomóc sobie w wyborze terenu

Przy wyborze terenu pod budowę hali magazynowej należy uwzględnić wiele czynników, w tym aspekty techniczne, takie jak klasa gruntu czy poziom wód gruntowych, a także potrzeby logistyczne przedsiębiorstwa, takie jak:

  • łatwy dostęp do dróg krajowych o dużym natężeniu ruchu, w tym autostrad i dróg ekspresowych,
  • właściwa organizacja załadunku, rozładunku i przeładunku towarów,
  • bliskość kluczowych punktów przeładunkowych, fabryk lub innych ważnych obiektów związanych z branżą biznesową. 

Oprócz lokalizacji, istotny dla inwestora jest również koszt terenu. Nabywca zawsze stara się znaleźć działkę w atrakcyjnej cenie odpowiadającą jej wartości.

Pomoc w formalnościach urzędowych na etapie projektu i pozwoleń

Profesjonalny wykonawca oferujący kompleksową usługę doskonale orientuje się w kwestiach związanych z wymaganymi pozwoleniami, decyzjami i innymi dokumentami, które są niezbędne do przeprowadzenia danej inwestycji. Wie, kiedy składać odpowiednie wnioski oraz jak dbać o sprawy inwestora i reagować w przypadku opóźnień ze strony urzędów lub wydania przez nie niekorzystnych decyzji.

Inwestor może także polegać na wykonawcy w kwestii projektowania hali magazynowej. Ten etap jest niezwykle ważny, ponieważ podczas uzgodnień projektowych można podjąć decyzje dotyczące innowacyjnych rozwiązań, zastosowanych technologii oraz optymalizacji kosztów przyszłej budowy.

Sprawnie poprowadzony proces budowlany

Jeśli projekt został dobrze opracowany, a prace przygotowawcze wykonane rzetelnie, to proces budowlany powinien przebiegać sprawnie i w szybkim tempie. Sprawdzony i doświadczony wykonawca pozwoli na precyzyjne zsynchronizowanie działań dotyczących budowy, w tym dostaw materiałów budowlanych i prefabrykatów, wykorzystanie okien czasowych związanych z pogodą, a także na właściwe zarządzanie zespołami prowadzącymi odpowiednie roboty budowlane.

Dzięki dobrze zaplanowanym działaniom, budowa hali magazynowej przebiegnie sprawnie, a oddanie obiektu do użytku stanie się już tylko formalnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj