5 najczęstszych błędów podczas wysyłki przesyłki wielkogabarytowej

5_najczestszych-bledow-podczas-wysylki-przesylki-wielkogabarytowej

Pomyłki związane z wysyłaniem paczki mogą zdarzyć się każdemu. Wiedząc, czego nie robić, łatwo ich uniknąć. Pozwoli to zabezpieczyć się przed sytuacją, w której kurier jest zmuszony odmówić przyjęcia pakunku. Dowiedz się, co robić, by Twoje przesyłki kurierskie zawsze docierały w miejsce docelowe w nienaruszonym stanie.

Błędy w podanych danych i nieprzeprowadzanie pomiarów pakunków

Wśród najczęstszych błędów związanych z wysyłką paczek wymienia się pomyłki w adresowaniu. Oczywiście w przypadku drobnych przeinaczeń prawdopodobnie pakunek i tak dotrze pod wskazany adres, jednak dane zawsze warto sprawdzić dwa razy. Większość osób, wysyłając przesyłki niestandardowe, wielkogabarytowe czy dłużycowe, ocenia ich rozmiary i wagę „na oko”. Tymczasem później często okazuje się, że konieczna jest dopłata do paczki lub klient spotyka się z odmową jej wysłania.

Nieprawidłowe pakowanie

Nieprawidłowe pakowanie to bardzo częsty błąd osób, które chcą wysyłać przesyłki wielkogabarytowe. Dobrze zapakowana paczka niestandardowa to taka, w której:

  • opakowanie zasłania całą jej zawartość i dobrze chroni ją przed uszkodzeniem, pęknięciem czy rozlaniem się jej wnętrza,
  • wszystkie krawędzie są zabezpieczone,
  • etykieta jest mocno doklejona i nienarażona na zniszczenie.

Wiele firm kurierskich wymaga, aby każda przesyłka zamknięta była w kartonie o kształcie prostopadłościanu, jednak jak wiadomo, nie zawsze jest to możliwe i opłacalne. Firmy kurierskie specjalizujące się w przesyłkach o niestandardowym kształcie oraz gabarytowych wymagają po prostu odpowiedniego zabezpieczenia, bez konieczności pakowania w prostopadłościenny karton. Podczas pakowania niestandardowej paczki niezwykle istotne jest dokładne zabezpieczenie towaru. Elementy wrażliwe, drewniane, metalowe czy plastikowe powinny być starannie osłonięte pianką poliuretanową i/lub obwolutą kartonową. Dodatkowo, całą przesyłkę należy owinąć folią stretch lub bąbelkową, aby zapewnić jej maksymalne bezpieczeństwo w trakcie transportu. Dbałość o właściwe zabezpieczenie towaru gwarantuje, że paczka dotrze do celu w nienaruszonym stanie.

Nieobecność nadawcy paczki

Często klienci, którym zależy na czasie, wybierają usługę Przesyłki kurierskie express. Zamawiając kuriera, trzeba określić, o jakiej godzinie i w który dzień pracownik firmy powinien przyjechać po paczkę. Niestety często zdarza się tak, że przesyłki wielkogabarytowe nie są jeszcze gotowe w momencie przyjazdu kuriera lub klienta nie ma w domu. Wówczas wysyłka, a co za tym idzie – oczywiście również dostawa będą opóźnione. Może zajść również konieczność ponownego zamówienia usługi. Przesyłki niestandardowe, gabarytowe czy dłużycowe w dowolne miejsce dostarczy dla Ciebie firma Ambro Express.

Towary, które nie powinny znajdować się w przesyłkach

Przedmioty niedozwolone wewnątrz paczek kurierskich wciąż się zdarzają. W sytuacji, w której zostaną wykryte, nierzadko są konfiskowane, a na nadawców mogą być nakładane kary. Wysyłając paczkę do danego kraju, sprawdź, co znajduje się na liście artykułów zakazanych w tej części świata oraz co jest zapisane w regulaminie przewoźnika. Zazwyczaj, wśród towarów, których nie powinno się wysyłać, wymienia się tytoń, alkohol, żywe zwierzęta, broń i amunicję, leki wymagające szczególnych warunków.

Mamy nadzieję, że wiesz już, jakich błędów nie popełniać podczas wysyłki towarów. Jeżeli szukasz godnego zaufania przewoźnika, rozważ współpracę z firmą AmbroExpress – specjalistami w zakresie transportu paczek niestandardowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj