Magazyn czasowego składowania – co musisz o nim wiedzieć?

magazyn-czasowego-skladowania

Eksport i import towarów to bardzo dochodowy biznes. W samym styczniu i lutym 2023 obroty towarowe handlu zagranicznego wyniosły 244 mld zł w imporcie i 267 mld zł w eksporcie, co stanowi spory wzrost względem analogicznego okresu w ubiegłym roku. Handel zagraniczny wymaga przestrzegania określonych przepisów i dopełnienia niezbędnych formalności. W celu uniknięcia kosztów przestoju produktów, warto skorzystać z magazynu czasowego składowania. Dowiedz się, czym on jest i co warto o nim wiedzieć.

Co to jest magazyn czasowego składowania?

Zdarza się, że po przybyciu do Polski towarów spoza Unii Europejskiej występują problemy z odprawą celną. Zazwyczaj wynikają one ze względów formalnych, zwłaszcza faktu nieposiadania przez przedsiębiorcę niektórych dokumentów. Do czasu ich dostarczenia produkty powinny być przechowywane w odpowiednich, przeznaczonych do tego celu miejscach, takich jak magazyny czasowego składowania.

To miejsca znajdujące się pod dozorem celnym, w których przedsiębiorca może przechowywać towary nieunijne, które z różnych przyczyn nie mogą przejść odprawy celnej. Magazyn czasowego składowania służy do przechowywania produktów w odpowiednich, bezpiecznych warunkach, do czasu, aż przedsiębiorca dokona niezbędnych formalności, które umożliwią ich odbiór i wprowadzenie do obrotu. Można je wyprowadzić z magazynu tylko w ilości zadeklarowanej na Przywozowej Deklaracji Skróconej.

Ile czasu można przechowywać towary w MCS?

W magazynie czasowego składowania można przechowywać towary przez maksymalnie 90 dni. W tym okresie nie wolno ich przepakowywać, konfekcjonować lub ingerować w nie w jakikolwiek inny sposób. To czas potrzebny na dopełnienie przez przedsiębiorcę niezbędnych formalności związanych z przywozem ich do kraju, dotyczących np. badań sanepidu czy inspekcji handlowej. Następnie można dokonać odprawy celnej i wprowadzić produkty do obrotu. Możliwe jest też umieszczenie ich w składzie celnym i wypuszczanie do obrotu towaru partiami.

Dlaczego warto skorzystać z magazynu czasowego składowania?

Skorzystanie z profesjonalnego magazynu czasowego składowania, takiego jak Ambro Logistics Park, to polecany sposób na bezpieczne i wygodne przechowywanie nawet dużych partii towarów – również nietypowych i gabarytowych, bez konieczności uiszczania należności celno-podatkowych. Obiekt zapewnia kompleksową obsługę logistyczną oraz wsparcie zespołu ekspertów.

Ambro Logistics Park zapewnia ponadto szereg innych usług dla biznesu po zakończeniu przechowywania towarów w MCS. Profesjonalna logistyka dla e-commerce obejmuje nie tylko składowanie, ale również możliwość kompletacji zamówień, obsługi zwrotów, przyjęcia towarów, przetwarzania zamówień oraz dostawy do klienta. Magazyn znajduje się w dogodnej lokalizacji w centrum kraju, co ułatwia obsługę i dostarczanie towarów do klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj