5 wskazówek, jak wybrać odpowiednią winietę

Podróżowanie wiąże się nie tylko z wydatkami na transport, ale również z koniecznością zaznajomienia się z wszelkimi przepisami dotyczącymi możliwości legalnego przemieszczania się po terenie danego kraju. Winieta online to dla Ciebie wygodny sposób na korzystanie z autostrad i dróg ekspresowych wielu europejskich państw. Poznaj 5 wskazówek, jak wybrać odpowiednią!

Dowiedz się, czym są winiety autostradowe

Korzystanie z autostrad wymaga poniesienia przez kierującego pojazdem odpowiednich opłat. W niektórych krajach zrezygnowano jednak z tradycyjnych bramek na rzecz winietek, obecnie dostępnych w formie elektronicznej, do kupienia online. Są to dokumenty potwierdzające zapłacenie za możliwość przejazdu, przypisane do konkretnego pojazdu. W jakich krajach one obowiązują?

Sprawdź, gdzie należy używać winiet elektronicznych

Tego rodzaju usprawnienie w poborze opłat autostradowych wprowadziły między innymi: Słowacja, Czechy, Austria, Rumunia, Bułgaria i Węgry. Bez względu na to, czy podróżujesz w te miejsca w celach turystycznych, czy służbowych, winieta online jest Ci niezbędna. Dotyczy ona możliwości poruszania się tylko po wybranych odcinkach dróg, jednak należy zauważyć, że wchodzą one w skład bardzo istotnych węzłów komunikacyjnych – dlatego w większości przypadków nie unikniesz konieczności jej zakupu.

Sprawdź nasz system online

Dziś nie musisz już posiadać specjalnej naklejki identyfikacyjnej na szybie samochodu – w zupełności wystarczy elektroniczny dokument, który możesz mieć zawsze przy sobie w telefonie, czy nawet trzymać wydrukowany w schowku. Wśród krajów, które wymagają posiadania winiety, Słowacja jest jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków. Możliwość szybkiego zrealizowania transakcji za pośrednictwem naszego portalu daje Ci gwarancję, że w ciągu kilku minut uzyskasz żądane pozwolenie – możesz to zatem zrobić nawet w trasie, chwilę przed wjazdem na granicę, choć zdecydowanie nie polecamy robienia tego na ostatnią chwilę.

Wybierz jeden z nowoczesnych systemów transakcyjnych

Planujesz kilkudniowy wypad na Słowację w celach turystycznych, a może jesteś właścicielem firmy transportowej i musisz zadbać o to, by Twoi kierowcy zawsze podróżowali legalnie, bez narażania przedsiębiorstwa na koszty wynikające z nakładanych za brak winiety kar? Kupując online, możesz skorzystać z kilkudziesięciu sposobów transakcji, aby wybrać ten najwygodniejszy dla siebie, i natychmiast po dokonaniu płatności otrzymać na e-mail potwierdzenie zakupienia tego dokumentu.

Wykup winietę na odpowiedni okres i nie zaniechaj tego obowiązku

Dzięki systemom kamer, każdy, kto podróżuje autostradami za granicą, zostanie natychmiast dostrzeżony – jego tablice rejestracyjne są skanowane i analizowane. Wybierając winiety online, możesz zarejestrować swój pojazd w systemie, opłacając na wybrany okres 10, 30 lub 365 dni stosowną opłatę uprawniającą do swobodnego przemieszczania się po drogach publicznych. Kary za brak tego dokumentu przekraczają kilkukrotnie jego wartość, dlatego lepiej tego nie zaniedbywać i nie narażać się na przykre niespodzianki po powrocie do Polski. Przestrzegaj tych 5 zasad, a z pewnością ich unikniesz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj