Co zrobić, aby uzyskać lepsze warunki przy wynajmie samochodu

Kupno nowego pojazdu związane jest często z ogromnym kosztem. Z tego powodu coraz więcej osób poszukuje alternatywnych sposobów finansowania. Okazuje się, że kredyt gotówkowy bądź kredyt samochodowy to często wybierana opcja, jednak popularny jest też wynajem krótkoterminowy auta. Można też postawić na średnioterminowy, jak i długoterminowy. W obecnych czasach opcji jest bardzo dużo. W Polsce pojawia się coraz więcej firm oferujących wynajem samochodu. Najlepiej postawić na renomowane przedsiębiorstwo oferujące najlepszej klasy auto. Korzystna oferta wynajmu auta będzie strzałem w dziesiątkę.

Wynajem krótkoterminowy auta to nierzadko wynajem na godziny, jeden dzień bądź na parę tygodni. Taka opcja wybierana jest zarówno przez klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Ci pierwszy decydują się na wynajem krótkoterminowy auta w przypadku chęci wyjazdu na wycieczkę bądź na urlop. Natomiast przedsiębiorcy wybierają to rozwiązanie w celu przewożenia kontrahentów. Do tego dolicza się też wyjazd na spotkania o charakterze biznesowym. Warto zaznaczyć, że podstawową zaletą wynajmu krótkoterminowego jest bardzo wysoka elastyczność oraz opłacalność w porównaniu do kupna nowego pojazdu. W przypadku, gdy z samochodu korzysta się jedynie przy okazji jakichś wydarzeń, kupno pojazdu i trzymanie go w garażu nie jest sensownym pomysłem. Okazuje się, że właściciele firm mogą odliczyć koszty najmu od podatku.

Wynajem średnioterminowy auta oferowany jest przez wiele firm. Na takie rozwiązanie decydują się zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Często mowa tutaj o wynajęciu auta na abonament. Taka opcja ma parę istotnych benefitów dla kierowcy. Przede wszystkim jest to pakiet usług dostępny też dla ludzi decydujących się na wynajem długoterminowy aut dla przedsiębiorstw bądź indywidualnie. Trzeba wiedzieć o tym, że w każdym, z przypadków kierowcy w ramach stałej opłaty, mogą korzystać z pakietu różnych usług. Obejmuje on między innymi serwis samochodu. Mowa tu o przeglądach oraz naprawach. Do tego dolicza się też ubezpieczenie, likwidację szkód komunikacyjnych, wymianę ogumienia, a ponadto pojazd zastępczy. Wszystko oferowane jest bez dodatkowych kosztów ze strony kierowcy.

Wynajem długoterminowy auta to często wybierana opcja przez przedsiębiorców. Sprawdza się on zwłaszcza w większych firmach, gdzie wielkość floty liczy nawet parędziesiąt bądź kilkaset pojazdów. Trzeba jednak wiedzieć, że z takiej formy finansowania w wielu przypadkach korzystają też mniejsze przedsiębiorstwa. Do tego wliczają się osoby prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Warto zaznaczyć, że wynajem długoterminowy aut to bardzo dużo różnych korzyści dla firm, także podatkowych. Wymienia się tutaj przede wszystkim stałe koszty, gdyż umowa określa wysokość miesięcznej raty, która pozostaje niezmienna przez cały czas wynajmu pojazdu. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na taką formę wynajmu auta. Zalet takiego rozwiązania jest bardzo dużo. Jedną z nich są kwestie podatkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj