Czy warto skorzystać z rzeczoznawcy samochodowego przy sprzedaży pojazdu?

Sprzedaż samochodu to kwestia kompromisu pomiędzy sprzedającym oraz nabywcą w kwestii ceny. W określeniu wartości rynkowej pojazdu mogą pomóc dostępne w sieci kalkulatory – zarówno te darmowe, jak i płatne bazy danych śledzące ceny w ciągu wielu lat – ale najdokładniejszym sposobem na zdobycie informacji na temat wartości auta jest skorzystanie z usług rzeczoznawcy. Kiedy takie rozwiązanie jest opłacalne?

Samochody rzadkie, luksusowe, zabytkowe i nietypowe

Usługi biegłego rzeczoznawcy w przypadku oględzin sprawnego samochodu osobowego to wydatek rzędu kilkuset złotych – zwykle w przedziale do 300 do 500 złotych – ale cena ta może ulec zmianie w przypadku samochodów uszkodzonych, gdyż konieczne jest rzetelne określenie zakresu szkód oraz tego, w jaki sposób wpływają one na cenę pojazdu oraz jego części. Z usług rzeczoznawcy najczęściej korzystają właściciele samochodów sportowych, roadsterów, limuzyn, a także pojazdów z żółtymi tablicami rejestracyjnymi. W takim wypadku wartość auta ulega modyfikacji ze względu na specyficzny status, jakim cieszy się pojazd, dlatego obecność biegłego specjalisty staje się praktycznie nieodzownym elementem sprzedaży takich samochodów.

Czy opinia rzeczoznawcy jest opłacalna w przypadku sprzedaży popularnych aut?

Chociaż specjalista policzy sobie więcej, niż wynosi opłata za uzyskanie dostępu do internetowych baz danych, jego usługi są znacznie dokładniejsze. Warto nadmienić, że specjaliści przeważnie ustalają stawkę w sposób indywidualny i w przypadku oględzin szeroko używanych modeli samochodów cena nie będzie zbyt wygórowana. Jeżeli zastanawiamy się, czy ograniczyć się do płatnej wyceny w sieci, czy może skorzystać z usług fachowca, trzeba pamiętać o tym, że rzeczoznawcy również wykorzystują płatne bazy danych – zatem wycena zdalna jest nijako wliczona w ich usługi. Co więcej, potwierdzona przez specjalistę wartość samochodu to dodatkowy argument podczas rozmów z klientem, który pomoże osiągnąć satysfakcjonującą cenę.

Wycena i sprzedaż w jednym

Jeżeli cenimy sobie sprawną zamianę wozu na pieniądze i nie chcemy zajmować się negocjacjami z każdą zainteresowaną osobą, skup aut w Konstantynowie Łódzkim – https://autozmieniarka.pl/skup-aut-konstantynow-lodzki/ przedstawia wyjątkowo interesującą ofertę. Po przesłaniu firmie informacji oraz zdjęć samochodu, skup przeprowadza bezpłatną wycenę wstępną. Kolejnym etapem współpracy są oględziny samochodu przez rzeczoznawcę, który pomaga ustalić ostateczną wysokość oferty ze strony skupu. W tym wypadku właściciel auta nie musi przejmować się dodatkowymi formalnościami, tylko może z miejsca podpisać umowę o kupnie-sprzedaży i legalnie zatwierdzić przekazanie samochodu. Warto pamiętać, że w przypadku zadbanych pojazdów skupy oferują od 80 do 90% ceny rynkowej – różnica ta służy do pokrycia wynagrodzenia rzeczoznawcy oraz stanowi zysk firmy, a zatem w tym wypadku usługa wyceny jest niejako wbudowana w ofertę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj