Czym zajmuje się logistyk. Czy warto zostać technikiem logistykiem?

czym zajmuje się logistyk

Logistyka to mechanizm skutecznego planowania, działania oraz kontrolowania przepływu artykułów z punktu produkcji do punktu sprzedaży czy konsumpcji. Logistyk ma za zadanie efektywnie regulować przepływem materiałów oraz produktów i organizować cykl dostaw tak, by artykuł został odpowiednio przetransportowany od dostawcy do użytkownika finalnego. Logistycy znajdują zatrudnienie w wielu branżach gospodarki, m.in. handlu, usługach oraz spedycji.

Kim jest i czym zajmuje się logistyk?

Logistyk jest osobą zajmującą się planowaniem i tworzeniem przepływu produktów oraz artykułów, a także zajmuje się kierowaniem łańcuchem dostaw w taki sposób, by doszło do dobrego przewozu od dostawcy do odbiorcy. Zawód ten jest przydatny szczególnie w handlu, spedycji oraz usługach, ale również w innych dziedzinach biznesowych logistycy znajdują zatrudnienie. Wyróżnić można logistyka projektanta i logistyka do spraw bieżących. Praca tego rodzaju jest wymagającym zawodem, jednak zapewnia wiele radości oraz pozwala na stały rozwój własnych zdolności. Zajęcie to potrzebuje znajomości dziedziny logistycznej, uzyskania potrzebnego doświadczenia oraz wiedzy, jakie upraszczają robienie zadań.

czy warto zostać technikiem logistykiem

Jak i czy warto zostać technikiem logistykiem?

Przede wszystkim, aby zostać logistykiem należałoby się uczyć oraz nabywać doświadczenie! Co jest ważniejsze? To zależy, jednak nauka oraz praca mogą chodzić w parze. Kierunki logistyczne są powszechne w większości uczelni– zarówno państwowych, jak również prywatnych – politechnikach, uniwersytetach, uczelniach technologicznych oraz zawodowych, a także w szkołach średnich (Technikum Logistyczne).

Gdzie może pracować logistyk?

Osoba z wykształceniem logistycznym ma niezwykle duże możliwości, jeżeli idzie o dobór miejsca zatrudnienia. Możliwości pracy przedstawiają m.in. spółki przewozowe, ładunkowe, transportowe, centra usług logistycznych, sklepy internetowe, a także firmy państwowe oraz samorządowe, jakie są połączone z dziedziną TSL (transport, spedycja, logistyka).

Logistyk – wymagania

Biorąc pod uwagę obszar obowiązków logistyka, przedstawiciel zawodu winien cechować się dobrą wiedzą oraz umiejętnościami. Przede wszystkim potrzebna jest umiejętność rozpoznania oraz określenia rynku i będących w nim przebiegów. Logistyk winien podążać za trendami oraz umieć je zastosować w przygotowaniu mechanizmu dostaw. Niewątpliwie logistyk musi również mieć pełną informację na temat przewozu. Ważna jest też znajomość języków obcych, w szczególności języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego oraz rosyjskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj