Jak usunąć rysy z samochodu domowym sposobem – sprawdzone porady

Jak usunąć rysy z samochodu domowym sposobem

Nawet najlepszy kierowca, dbający poprawnie o swój samochód, niejednokrotnie musi się mierzyć z różnymi, mniejszymi czy większymi defektami na lakierze. Auto nie zawsze musi brać udział w wypadku samochodowym, żeby mogło wyglądać na poobijanie, porysowane. Wystarczy nieuwaga innego kierowcy na parkingu przed sklepem czy domem, żeby powstały nieestetycznie wyglądające rysy. Usunięciem ich nie zawsze musi zajmować się specjalista lakiernik, warto samemu popracować nad tym, żeby samochód prezentował się znów dobrze. Sprawdź, jak usunąć rysy z samochodu domowym sposobem!

Domowe sposoby na usuwanie rys z samochodu na lakierze

Auto powinno niezależnie od rocznika wyglądać ładnie- taki pojazd lepiej się prowadzi, bez uczucia wstydu czy zakłopotania. Rysy z samochodu można usunąć na kilka sposobów, warto poprawnie dobrać metodę odpowiednią do danego zniszczenia na karoserii. Przed rozpoczęciem działań warto właściwie ocenić problem i zgromadzić dobrej jakości narzędzia. Pierwszym artykułem, po który się sięga, jest spirytus salicylowy. Pozwala on na oczyszczenie rys, rozpuszczenie wgłębień i wyrównanie terenu. Żeby można było rozprowadzić alkohol po powierzchni karoserii, potrzebna jest do tego miękka ściereczka, koniecznie czysta i wykonana z takiego materiału, który nie będzie tworzył kolejnych rys na lakierze. Kolejnym produktem, który kierowcy często mają pod ręką, gdy przychodzi mierzyć się z usuwaniem rys z samochodu domowym sposobem, jest lakier do paznokci. W tym przypadku istotne jest, aby dobrać odpowiedni kolor tego preparatu, pasujący do koloru karoserii. W przypadku płytkich zarysowań te wyroby okażą się najlepszym rozwiązaniem.

Jak usunąć rysy z samochodu domowymi sposobami

Po co jeszcze sięgnąć w przypadku usuwania rys z samochodu na własną rękę?

Zanim kierowca sięga po sklepowe preparaty lakiernicze dostępne w sklepach samochodowych, często stara się znaleźć w domu środki, które okażą się pomocne. Takie działanie są nie tylko w wielu przypadkach skuteczne, są przede wszystkim tanie, ekonomiczne. Rysy z samochodu na początkowym etapie nierzadko nie wymagają specjalistycznych działań, wystarczy zająć się nimi profesjonalnie, przy użyciu sprawdzonych domowych środków, takimi mogą być na przykład pasta do zębów czy pasta do butów. Oba te wyroby mają naturalne składniki ścierne idealne do eliminowania delikatnych wgłębień. Przed ich użyciem należy się upewnić, czy uszkodzony obszar jest dobrze wyczyszczony z zabrudzeń, a następnie przy użyciu miękkiej ściereczki delikatnie szlifuje się uszkodzoną część samochodu. Porysowany obszar już po niewielkich takich działaniach powinien wyrównać się.

1 KOMENTARZ

  1. Ja zamiast grzebać samemu wolałbym sie wybrać do specjalisty w tej dzidzinie.Bo później mamy takich „januszy samochodowych” co to samemu grzebali i zepsuli a zas się dziwią że nikt im auta kupić nie chce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj