Nasze regały magazynowe wspornikowe to ważny element wyposażenia przestrzeni magazynowych, stworzony do magazynowania materiałów takich jak dłużyce. Zapraszamy do poznania możliwości konstrukcyjnych tych regałów.
Wspornikowe regały to niezwykle użyteczne rozwiązanie, które pozwala na odpowiednie zagospodarowanie płaszczyzny magazynu. Ich konstrukcja stalowa bazuje na podwieszonych na nich ramionach regału – czyli wspornikach. Dzięki wykorzystaniu stosownej konfiguracji wsporniki mogą być osadzone po dowolnej stronie słupów, co bezapelacyjnie zwiększa ilość obszaru do gromadzenia.
Regał dłużycowy często wyprodukowany jest z nader wytrzymałych stalowych dwuteowników, które są zespawane lub zespolone śrubami. Belki są przykręcane, a czasami także wyposaża się je w ograniczniki umieszczone na ich krańcach. Użycie pionowych stężeń daje zapewnienie adekwatnej sztywności oraz trwałości całej konstrukcji. Wszystkie elementy regałów wspornikowych powinny spełniać europejskie wymogi, a ponadto mają być wcześniej poddane testom wytrzymałościowym.
Regały wspornikowe to specjalny rodzaj regałów, które przeznaczone są do składowania ładunków dłużycowych, czyli inaczej długich elementów. Regały takie mają zastosowanie przede wszystkim podczas składowania różnego rodzaju rur, desek czy płyt.
Składowanie długich elementów na regałach stałych jest kłopotliwe a często wręcz niemożliwie z uwagi na ich rozmiary. Tymczasem regały wspornikowe są dedykowane właśnie składowaniu ładunków dłużycowych. Wśród ich zalet można wymienić przede wszystkim łatwy dostęp do ładunku, oszczędność przestrzeni i wysoki poziom bezpieczeństwa.
Dostęp do każdego indeksu ładunku
W przypadku ładunków lekkich możliwa jest ich ręczna obsługa. Natomiast w sytuacji, kiedy składowane są elementy długie i ciężkie, można je wygodnie obsługiwać za pomocą wózków widłowych czy innego typu podnośników. Budowa regałów wspornikowych jest pomyślana tak, żeby w każdej chwili umożliwić dostęp do konkretnego elementu.
Oszczędność przestrzeni magazynowej
Regały wspornikowe można składać w systemy, dostosowując je do wielkości magazynu. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni. Rozbudowana systemu umożliwia dopasowanie ułożenia regałów zarówno do długości, jak i do wysokości składowanych elementów.
Łatwość montażu i duża nośność
Łatwy montaż i demontaż regałów wspornikowych sprawiają, że w każdej chwili możliwa jest zmiana zagospodarowania powierzchni magazynowej i dostosowanie jej do zmieniających się potrzeb. Na uwagę zasługuje też duża nośność tego typu regałów. Jedna rama regału wspornikowego może mieć nośność na poziomie nawet kilku ton.
Bezpieczeństwo składowania materiałów
Materiał wykonania oraz restrykcyjny sposób produkcji naszych regałów wspornikowych gwarantuje, że ich zastosowanie będzie bezpieczne. Regały są testowane pod kątem nośności, stabilności i wytrzymałości materiałów. Dodatkowo posiadają też specjalne wzmocnienia i blokady zabezpieczające, które chronią zarówno składowany materiał, jak i zdrowie oraz życie osób, które znajdują się w ich bezpośrednim sąsiedztwie.