Ile zarabia logistyk za granicą a ile w Polsce? Podpowiadamy!

ile zarabia logistyk za granicą

Ile zarabia logistyk oraz jakie należy mieć zdolności, aby nim zostać? Czy logistyk to zawód z przyszłością? W minionych latach mogliśmy zobaczyć nagłośnienie się tego kierunku na wielu uczelniach, a także w szkołach średnich. Logistycy, to osoby nastawione przede wszystkim na uzyskanie ustawionego przed nimi celu, rzeczowe, mogące działać pod presją czasu. Sprawdź, co należy do obowiązków logistyka, czy warto wybierać kierunki związane z logistyką oraz to, ile zarabia logistyk po studiach!

Logistyk – czym wyróżnia się ten zawód?

Zanim odpowiemy na pytanie, ile zarabia logistyk, należałoby napomknąć o tym, czym naprawdę zajmuje się ta osoba. Człowiek wykonujący tę rolę odpowiedzialny jest za planowanie oraz produkcję przepływu artykułów. Co więcej, to na logistyku spoczywa odpowiedzialność za sterowanie cyklem dostaw w taki sposób, by przewóz od dostawcy do klienta przebiegł bez większych kłopotów. Zawód ten okazuje się obowiązkowy w handlu lub spedycji, natomiast same zarobki w logistyce powszechnie uzależnione są od wielkości poszczególnej spółki.

czym zajmuje się logistyk

Ile zarabia logistyk?

Ważną sprawą jest też to, ile zarabia logistyk. Przeciętna płaca na tym stanowisku stanowi ok. 3500 złotych netto. 25% przedstawicieli tego zawodu, jacy osiągają największe wynagrodzenia, zarabia ok. 4000-4500 złotych netto oraz więcej, z kolei kolejna grupa 25% logistyków pracujących w mniejszych firmach, dostaje należności w wysokości ok. 3000 złotych netto lubmniej.

Jakie zdolności są „w cenie”?

Teraz zapotrzebowanie na profesjonalistów jest tak ogromne, iż absolwenci studiów bez doświadczenia profesjonalnego, jednak posiadający specjalne zdolności, np. znajomość języka francuskiego – mogą zyskać choćby 10 tys. zł netto jako logistycy. To przykład mechanizmu rekrutacyjnego, wykonanego poprzez profesjonalną firmę dla dziedziny SSC/BPO. W wypadku profesjonalistów oraz dyrektorów rozpiętość wynagrodzeń jest niezwykle wielka. Wynika to z wielu zmiennych, jakie ostatecznie stanowią o zapłacie. Pośród nich można wymienić m.in. wielkość organizacji, branżę i region, w którym spółka funkcjonuje.

Elementy wpływające na zarobki logistyka

W wypadku chęci udzielenia odpowiedzi na zapytanie ile zarabia logistyk, należy zwrócić uwagę na skalę zarobków. Technik logistyk zarabia konkretną kwotę kapitałów we współzależności od stanowiska, jakie spełnia w dziedzinie logistycznej. Na początku, jednym spośród ważnych elementów działających na to ile zarabiają logistycy, jest wykształcenie. Kandydat na logistyka winien być absolwentem pewnych kierunków czy stu­dentem w trakcie nauki. Region stanowiska powiązany jest ze sprawą pracy w niewielkiej czy ogromnej aglomeracji. Natomiast od tego, jakim funduszem zarządza spółka, jest uzależniony zarobek który zaoferują aplikującemu na stanowisko.

1 KOMENTARZ

  1. Jestem logistykiem i szczerze polecam tę pracę. Daje mi dużo satysfakcji i stawia dużo nowych wyzwań. Więc jeśli ktoś lubi wyzwania, to polecam :))

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj