Klasyczne posadzki ceramiczne czy posadzki wibropasowane?

Jaką posadzkę wybrać w przypadku powierzchni komercyjnych, na przykład biur, lub też obiektów handlowych? Zdecydowanie najlepiej sprawdzą się posadzki ceramiczne oraz wibroprasowane. Każda z tych opcji ma swoje zalety, dlatego warto przed rozpoczęciem pracy upewnić się, która z opcji będzie bardziej pasowała do konkretnej realizacji.

Posadzki ceramiczne a wibroprasowane

Aby zrozumieć, który rodzaj posadzki sprawdzi się lepiej w konkretnym przypadku, należy najpierw poznać ich podstawowe cechy charakterystyczne.

Klasyczne posadzki ceramiczne

Posadzki ceramiczne to od dawna niezwykle popularny wybór do zastosowań komercyjnych. Świetnie sprawdzają się w przypadku hal magazynowych, obiektów handlowych, ale także lokali o mniejszej powierzchni, w tym również biur.Nowoczesną metodą, pozwalającą na szybkie i precyzyjne montowanie posadzek jest maszynowe układanie płytek ceramicznych – usługę taką świadczy między innymi firma Adimex. Metoda ta wykorzystuje nowoczesne, specjalistyczne maszyny do układania płytek, dzięki czemu proces ten jest znacznie krótszy – ma to duże znaczenie w przypadku zwłaszcza dużych powierzchni komercyjnych.

Nowoczesne posadzki wibroprasowane

Klasyczne posadzki ceramiczne posiadają alternatywę w postaci posadzek wibroprasowanych. Jakie różnice występują między tymi dwoma rodzajami posadzek? Otóż te wibroprasowane wykonywane są ze znacznie gęstszej masy ceramicznej, a następnie wypalane w wyższej temperaturze. Są bardziej odporne na uszkodzenia, plamy, czy zarysowania w porównaniu do klasycznych, ceramicznych odpowiedników. Proces wibroprasowania, jak sama nazwa wskazuje, polega na zastosowaniu wibracji i ciśnienia do formowania płytek – sprawia to, że są one bardziej jednorodne, a ponadto mają lepsze parametry techniczne. Również taki rodzaj posadzek znajduje się w ofercie firmy Adimex.

Posadzki ceramiczne a wibroprasowane – co będzie lepszym wyborem?

Zarówno maszynowe układanie płytek ceramicznych, jak i skorzystanie z możliwości oferowanych przez płytki wibroprasowane są opcjami godnymi uwagi. Klasyczne płytki ceramiczne zapewniają wysoką różnorodność wzorów oraz kolorów, przez co posiadają walory nie tylko użytkowe, ale i dekoracyjne. Świetnie sprawdzą się przede wszystkim w przypadku miejsc o niższym natężeniu ruchu. Płytki wibroprasowane, układane w jednym cyklu razem z betonem są o wiele bardziej jednorodne, natomiast oferują wyraźnie większą odporność na obciążenia. Bardzo dobrze poradzą sobie zatem w miejscach narażonych na duży i regularny ruch. Wiele zależy więc od indywidualnych potrzeb związanych z danym projektem. Jeśli nie wiesz, na jaki rodzaj posadzek się zdecydować, nie wahaj się skonsultować ze specjalistami firmy Adimex – pomogą Ci oni w dobraniu odpowiedniej dla Ciebie posadzki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj