Monitoring GPS – dlaczego warto korzystać z systemu?

Od kilku lat możemy cieszyć się coraz to nowszymi udogodnieniami. Jednym z nich jest monitoring GPS, który w znaczny sposób usprawnia koordynowanie pracą. Służy on do rejestrowania trasy pojazdu, ale również kontroli spalania, zużycia paliwa czy błędów w trybie jazdy. Może również zabezpieczyć przed potencjalną kradzieżą samochodu.

Zalety monitoringu GPS

Do jednych z najczęściej powtarzanych zalet zaliczamy znajomość położenia pojazdu. W trakcie jazdy możemy kontrolować, jak przemieszcza się samochód oraz czy porusza się ustaloną trasą. Często dodatkowo dostajemy informacje o stanie paliwa w zbiorniku, czy prędkości pojazdu. Jest to duże ułatwienie w monitorowaniu stanu samochodów, zwłaszcza firmowych.

Wiele monitoringów GPS ma funkcję sterowania smartfonem. To pozwala na wygodne obsługiwanie pojazdu w sposób zdalny. Kierowcy korzystający z tej technologii, często po opuszczeniu samochodu odłączają rozrusznik w aplikacji, co pozwala na zapobieganie kradzieży. Możemy dokonywać również analizy spalania paliwa. To znacznie ułatwia zauważenie błędów w trakcie jazdy i obranie odpowiedniej techniki.

Kolejną dużą zaletą, którą ma monitoring GPS jest kontrolowanie pracy kierowców. Możemy przeanalizować, którzy nagminnie przeciągają czas przerwy, dzięki ustawieniu specjalnych alertów postojowych. To pozwala na wyeliminowanie błędów pracowników oraz zmotywowanie do prawidłowego działania. Jest to również metoda zabezpieczenia. Jeżeli na lokalizatorze GPS zauważamy, że dany pojazd znajduje się długi czas bez ruchu, można przypuszczać, iż doszło do awarii, która uniemożliwia kontynuowanie dalszej jazdy.

Koordynowanie floty pojazdów

Monitoring GPS jest dobrą propozycją dla osób zarządzających wieloma samochodami naraz. Dzięki nowoczesnym technologiom można połączyć informacje z wielu urządzeń w jednym raporcie w aplikacji bądź na stronie internetowej.

W wielu monitorach udostępniono opcję zdalnego przekazywania zleceń pracownikom, co ułatwia i przyspiesza cały proces. Należy pamiętać, że jak każdym systemie mogą pojawić się pewne błędy w trakcie użytkowania. Do najczęściej spotykanych należy tracenie łączności na terenach zalesionych oraz w tunelach. Warto wspomnieć, że w niektórych przypadkach pomiary mogą nie być dokładne.

Duży wpływ na błędy pomiarowe ma wybór użytkowanego sprzętu. Jeżeli decydujemy się na najtańszy produkt z rynku, możemy być niemalże przekonani, że nie będzie on działał w sposób prawidłowy oraz mogą pojawiać się większe odchylenia od normy, oraz utraty łączności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj