Palety tekturowe w logistyce: dlaczego warto wybrać rozwiązania Organic Polska?

Obecnie coraz powszechniej stosuje się palety transportowe z materiałów innych niż drewno. Zastąpienie drewna tworzywami sztucznymi wynikało głównie z rosnących norm dotyczących zapewnienia czystości. Ponieważ dużą uwagę przywiązuje się do materiałów charakteryzujących się niską uciążliwością dla środowiska naturalnego prawdziwą rewolucją stały się produkty na bazie papieru. Palety tekturowe to lekkie, ekologiczne i wytrzymałe konstrukcje wykonane z wysokogatunkowej tektury. Występują w wielu formatach i kształtach w zależności od specyfiki towaru, który jest na nich przewożony. Ponadprzeciętną nośność zapewniają im blaty i płozy z tzw. plastra miodu podparte klockami lub belkami z klejonki tektury falistej. Już na etapie projektu palety Organic Polska bierze pod uwagę ich wytrzymałość dobierając odpowiedni rodzaj tektury tak, aby zminimalizować gramaturę.

Transport – czy paleta tekturowa sprosta zadaniu?

Ze względu na rosnące ceny paliw coraz większy wpływ na koszty ma waga transportu. Przy transporcie drogowym jest to bardzo istotny składnik a dla transportu lotniczego czy morskiego podstawowy. Palety tekturowe w zastępstwie palet drewnianych potrafią zredukować wagę ładunku nawet o 600kg przyjmując 20kg jako standard dla odpowiednika z drewna. Paleta o standardowym rozmiarze 1200×800 składa się z płyty wykonanej z plastra miodu o grubości 1cm podpartej 9 nóżkami. Każda z nich waży jedynie 150g. Całość palety to waga 3kg. Przy dużych gabarytach przewaga w temacie wagi jest jeszcze większa. Dla produktów o podwyższonej wytrzymałości stosowana jest klejonka nawet z 10 warstw. Powodem jest zapewnienie odpowiedniej sztywności i nośności. Niska waga ma dodatkowo duże znaczenie przy możliwości piętrowania towarów delikatnych i zarazem lekkich. Stosunkowa łatwość doboru niestandardowych rozmiarów korzystnie wpływa na redukcję pustego miejsca w załadunkach. Organic Polska traktuje każdego klienta i jego potrzeby indywidualnie, dając wybór z szerokiej palety rozwiązań standardowych lub stworzenia specyficznej, wyjątkowej konstrukcji.

Nowoczesny magazyn i organizacja produkcji – czy tektura daje nowe możliwości?

Powszechne zastosowanie palet z tektury falistej to również magazynowanie. Tutaj  waga i łatwość piętrowania daje kolejną przewagę względem palet z drewna. Palety z tektury mogą być również używane wielokrotnie. W takim przypadku często służą jako opakowania zwrotne w procesach logistycznych pomiędzy firmami. Wysyłając nasz produkt do zewnętrznej montowni lub kooperanta możemy zaprojektować dedykowane opakowanie transportowe. Jeżeli nie potrzebujemy takiego rozwiązania, to wyjątkowa łatwość utylizacji zużytych produktów jest dużym ułatwieniem i kolejną redukcją kosztów. Gdy nie potrzebujemy pełnej palety wyjątkową propozycją Organic Polska są samoprzylepne płozy tekturowe przyklejane bezpośrednio pod opakowania transportowe.

Dbałość o bezpieczeństwo i ochronę środowiska – co daje nam tektura?

Jako producent ekologicznych opakowań tekturowych Organic Polska bazuje na sprawdzonych dostawcach półproduktów posiadających certyfikaty FSC, dających pewność wspierania zrównoważonej gospodarki leśnej. Wprowadzony system opłat opakowaniowych ma na celu wspieranie materiałów charakteryzujących się wysokim poziomem recyclingu. Wysokości opłat opakowaniowych zależą od poziomu recyclingu materiału, z którego są wykonane. Sensownym i opłacalnym jest zastąpienie możliwie wielu elementów ich tekturowymi odpowiednikami ze względu na ich najwyższy poziom recyclingu. Daje to również ostatecznemu odbiorcy komfort łatwego pozbycia się pozostałości opakowania, ułatwiając segregację odpadów. Od strony bezpieczeństwa pracowników atutem jest fakt, że w produkcie z tektury nie spotkamy gwoździ ani drzazg. Dodatkowo Organic Polska nie stosuje przy produkcji zszywania, ograniczając się jedynie do klejów wodorozpuszczalnych i klejów na gorąco.

Co jeszcze warto wiedzieć o Organic Polska?

Organic Polska dysponuje narzędziami i zespołem, który, na bazie klejonki z wielowarstwowej tektury, tworzy rozwiązania zastępujące styropian, drewno i plastik. Misją firmy jest specjalizacja w nieoczywistym wykorzystaniu tektury. W ofercie firmy znajdziemy opakowania i skrzynie tekturowe, przekładki oraz kratownice. Bardziej nowoczesne rozwiązania to dedykowane wypełniacze do pudełek i profile tekturowe. Ich wygląd i kształt zależą od konkretnych wymagań i uwzględniają indywidualne potrzeby klienta. Tekturowe kontenery IBC i oktabiny uzupełniają ofertę o możliwości transportu materiałów płynnych i sypkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj