Wagi paletowe? Po co to jest?

Do ważenia towarów czy pojazdów o dużej masie, niezbędne są wagi platformowe. Lepiej znane pod nazwą waga pomostowa. Oczywiście istnieje bardzo wyspecjalizowana wersja tej wagi, przeznaczona do ważenia całych palet towaru. Czym są wagi paletowe, i czym się one różnią od innych wag?

Najbardziej rozpowszechniona paleta w Europie jest zwana „europaletą”, możemy ją rozpoznać po oznaczeniu z boku napisem EUR. Palety są zazwyczaj zrobione z drewna i mają standardowe wymiary: 1000 × 1200 mm oraz 800 × 1200 mm. Od lat 50. XX wieku są standardem w magazynowaniu i transportowaniu towaru każdego rodzaju, od materiałów budowlanych po żywność a nawet leki. Z tego właśnie powodu powstały specjalistyczne wagi pomostowe przeznaczone do ważenia całych palet towaru na raz.

Wagi pomostowe wyróżniają się od innych wag nośnią o dużej wytrzymałości, pozwalającej na mechaniczne nakładanie towarów. Bardzo często wykorzystywane są w handlu hurtowym, ale również i w przemyśle, dlatego też można je znaleźć tylko na zapleczach sklepów czy w magazynach. Skonstruowana jest z wysokiej jakości materiałów, stali, PVC i blachy ryflowanej. Ten rodzaj wag industrialnych charakteryzuje się wysoką precyzją pracy oraz nieporównywalną wytrzymałością. Trudno wyobrazić sobie codzienną pracę magazynu, centrum dystrybucyjnego czy firmy logistycznej bez urządzeń tego typu, szczególnie kiedy patrzymy na wagi paletowe. Przedsiębiorcy każdego rodzaju często decydują się na korzystanie z nich, dzięki temu  wiele rynków, w szczególności rynek produkcji i dystrybucji żywności zyskał na jej dokładności do grama.

Wagi paletowe są praktycznie niezbędne na świecie, czy to w przemyśle, handlu, magazynie czy hurtowni. Umożliwiają ważenie dużych partii towarów dzięki niezwykłej wytrzymałości oraz specjalnej funkcji sumowania wyników pomiarów i zachowania ich w pamięci urządzenia, wagi paletowe współpracują z komputerem i drukarką etykiet  lub paragonów, dzięki czemu ma się pewność, że towar wyjedzie w drogę tak szybko jak tylko przyjechał do magazynu. Mają szeroki zakres nośności, od kilkuset kilogramów do nawet kilku ton, co daje wiele możliwości przy ważeniu licznych ciężarówek pełnych takich palet każdego dnia.

Wagi paletowe magazynowe jak tylko weszły na rynek stał się nieodłączaną częścią każdego magazynu i centrum dystrybucji towarów. W dzisiejszych czasach ciężko jest założyć biznes zajmujący się obrotem i transportem towarów bez posiadania wagi paletowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj