Zapinki blaszane – skuteczne zabezpieczenie Twojego ładunku!

Aby bandowanie twardą taśmą polipropylenową PP było w pełni skuteczne, niezbędne jest wykorzystanie solidnych zapinek blaszanych, znanych także jako zapinki metalowe. Spektrum ich zastosowań jest bardzo szerokie, aczkolwiek nadrzędne zadanie stanowi ułatwienie i umocnienie spięcia dwóch końców wspomnianej taśmy, która odpowiada za mocowanie towarów.

Zapinki blaszane – co warto o nich wiedzieć?

Zapinki metalowe są wykonane z najwyższej jakości blachy stalowej, dzięki czemu zachwycają kapitalną żywotnością i odpornością na wszelkie zniszczenia oraz zmiany temperatury. Zapinki cechują się tym, że mają specjalne przetłoczenia i ząbkowania, które niwelują ryzyko wysunięcia taśmy.

Zapinka blaszana do taśm PP zapewnia zachowanie standardów bezpieczeństwa na absolutnie najwyższym poziomie, albowiem bardzo dobrze utrzymuje napięcie początkowe. Dzięki temu jest w stanie skutecznie ochronić przewożone przedmioty i zagwarantować, że dotrą one w docelowe miejsce bez jakichkolwiek uszkodzeń.

Kolejnym atutem zapinki blaszanej jest bez wątpienia brak wystających elementów. Pozwala to na komfortowe piętrowanie ładunków. 

W jaki sposób korzystać z zapinek blaszanych?

Zapinki blaszane to produkty mające wiele zalet i naprawdę warto z nich korzystać. Prawidłowe nałożenie wymaga jednak pewnych umiejętności. Warto pamiętać, że zapinki metalowe służą do spinania ręcznego, dlatego też ich szerokość powinna być dopasowana do wymiarów używanej przez nas taśmy. Osoby korzystające z zapinek blaszanych muszą również wiedzieć o tym, że zaciska się je za pomocą przystosowanego do tego paskowacza bądź kleszczy dopiero wtedy, gdy uzyska się oczekiwane napięcie taśmy. 

Zapinka blaszana może być stosowana już na etapie magazynowania.

Jakie zapinki blaszane najlepiej wybrać?

Aby zapinki blaszane zapewniały skuteczne zabezpieczenie przewożonych towarów, powinny zostać starannie wybrane. Jedną z głównych cech tego produktu jest bowiem fakt, iż jest on wewnętrznie zróżnicowany. Zapinki blaszane mogą różnić się nie tylko rozmiarami – najpopularniejsze są warianty 19, 16 oraz 13 milimetrowe – ale również grubością czy łączną wagą. W jednym opakowaniu znajduje się zazwyczaj pomiędzy 1000 a 3000 sztuk, dzięki czemu zakup jest przedsięwzięciem długofalowym, swego rodzaju inwestycją.

Najwyższą jakość zapewni dobry producent zapinek blaszanych.

Reasumując, zapinka blaszana to znakomite rozwiązanie, które uchroni przed samoistnym oderwaniem się taśmy, co mogłoby stworzyć zagrożenie uszkodzenia przesyłki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj