Kiedy warto kupić vana?

Van to duży samochód, który z powodzeniem może pełnić rolę zarówno auta osobowego, jak i dostawczego. Ze względu na swoją funkcjonalność jest często wybierany na pojazd służbowy, chętnie też z tego rozwiązania korzystają rodziny. Jakie są jego największe zalety?

Wielozadaniowy van – kiedy się sprawdzi?

Van będzie idealną opcją dla małej firmy, która potrzebuje pojazdu do przewożenia towarów oraz narzędzi, ale nie jest konieczny zakup wielkiego samochodu dostawczego. Vany mają sporych rozmiarów przestrzeń bagażową, do tego jest ona zaprojektowana tak, że łatwo w nich bezpiecznie umieścić nawet te nietypowych kształtów przedmioty. W służbowej wersji vany zazwyczaj mają tylko jeden rząd siedzeń, a reszta pojazdu jest oddzielona kratką. Natomiast modele takie jak na przykład Fort Transit Courier z powodzeniem mogą pełnić rolę auta rodzinnego. W vanach są dwa, a niekiedy nawet trzy rzędy siedzeń – ostatni rząd da się złożyć tak, by w razie potrzeby powstała obszerna przestrzeń bagażowa. Klienci salonu Autoplaza często podkreślają, że van to doskonała alternatywa dla modnych SUV-ów, które zazwyczaj są drogie i ponad możliwości finansowe wielu rodzin. Jeszcze tańszy będzie zakup używanego vana, wystarczy sprawdzić, czy jest on w dobrym stanie technicznym oraz jaki ma przebieg.

Jak wybrać odpowiedni model vana?

Dla wielu klientów podstawowym kryterium jest cena, jeśli więc zależy nam na dobrym, bezawaryjnym modelu, warto się zainteresować autami używanymi – dobre marki, mimo kilkuletniego przebiegu, mogą się okazać lepsze niż nowe, ale słabo wyposażone samochody. Przez zakupem auto warto poddać dokładnemu przeglądowi oraz sprawdzić jego stan prawny, prócz tego zwracamy uwagę na masę całkowitą pojazdu – na vana wystarczy prawo jazdy kategorii B, jeśli jego masa jest mniejsza niż 3.5 tony. Popularne marki vanów, jak Ford Transit Custom, często są uniwersalne, czyli nadają się i do działalności gospodarczej, i do przewożenia osób, ale gdy zależy nam na samochodzie o konkretnych właściwościach, to właśnie pod tym kątem oceniamy jego wyposażenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj