Potrzebujesz części zamiennych? Sprawdź, gdzie najlepiej ich szukać

Każdy kierowca od czasu do czasu jest zmuszony kupić pewne części samochodowe. Nawet w najlepszych samochodach podzespoły ulegają awariom. Poza tym auta posiadają szereg części eksploatacyjnych, których wymiana jest absolutnie naturalną konsekwencją użytkowania pojazdu. Konieczność zakupu części jest zatem oczywistością, jednak pozostaje pytanie – gdzie go dokonać?

Części samochodowe w stacjonarnym sklepie motoryzacyjnym

Wciąż wielu jest zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Kiedy części w ich autach wymagają wymiany, udają się do najbliższego sklepu motoryzacyjnego. Niestety, taka wizyta często kończy się rozczarowaniem. Wynika to z bardzo ograniczonego asortymentu sklepów stacjonarnych. Wielkość powierzchni sklepu i magazynu determinuje maksymalną liczbę produktów dostępnych na już. Z tego powodu z dużym prawdopodobieństwem w sklepie będzie brakowało którejś z potrzebnych Ci części. Oczywiście zwykle możliwe jest zamówienie podzespołu, jednak dostawa zabiera sporo czasu, a Ty musisz ponownie udać się do sklepu. Co gorsza, ceny w sklepach stacjonarnych zwykle nie są zbyt niskie.

Auto części z internetu

Alternatywą dla dokonywania zakupów w stacjonarnych sklepach motoryzacyjnych jest sklep internetowy. W największych tego typu sklepach, takich jak Ucando, asortyment jest ogromny – https://www.ucando.pl/czesci-zamienne. To w zasadzie niemożliwie, aby ktokolwiek nie znalazł w sklepie potrzebnej części. Dziesiątki kategorii i producentów dostarczających części gwarantuje udane zakupy. Dlaczego w sklepach internetowych nigdy nie brakuje towaru?

Wynika to przede wszystkim z braku ograniczeń przestrzennych. Sprzedawcy internetowi oszczędzają miejsce za sprawą braku konieczności otwierania placówki naziemnej. Dzięki temu mogą stworzyć większy magazyn. Poza tym wiele produktów oferowanych przez sklepy internetowe nie znajduje się w magazynach. Sklepy współpracują z hurtowniami, a czasami nawet bezpośrednio z producentami, na zasadzie dropshippingu. Mowa o sytuacji, w której zamówiony w sklepie produkt jest wysyłany do klienta bezpośrednio z hurtowni lub od producenta.

Co więcej, ceny części samochodowych w internecie zdecydowanie odstają od tych w sklepach stacjonarnych. Również ta zaleta wynika głównie z braku konieczności prowadzenia sklepu naziemnego i magazynowania towarów. Mniejsze koszty prowadzenia sklepu dają szansę na obniżenie marży.

Wygoda przede wszystkim

Poza argumentami wymienionymi powyżej, warto wspomnieć jeszcze o wygodzie zakupów internetowych. Aby nabyć części samochodowe w sklepie stacjonarnym, trzeba do niego pojechać, wybrać części, a często wracać po raz kolejny ze względu na brak niektórych produktów. Natomiast aby kupić wszystko, co potrzebne w sklepie online, wystarczy włączyć komputer i zamówić części. Ponadto nie trzeba męczyć się z transportem części zamiennych, które przecież bywają bardzo ciężkie. Sklep internetowy oferuje dostawę produktów pod same drzwi.

Omówiliśmy dwa najczęściej wybierane sposoby na zakup części samochodowych. Naszym zdaniem nie ma wątpliwości, który z nich jest lepszym wyborem. Zakupy auto części przez internet to większy wybór, niższe ceny i większa wygoda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj